„Zejména do přestávky jsme odehráli po taktické stránce špatnou partii. Do vedení jsme poslali domácí sami. Stoper Svoboda trefil clonícího Ščuku. Od něj se balon odrazil do brány. Na 2:0 domácí stihli zvýšit do přestávky. Na dobře kopnutý přímák neměl Divecký nárok. Jak jsem naznačil, tak bych se mohl zlobit, ale současně  chápu, že v závěru ročníku s ohledem na řadu souvislostí to pro kabinu není nejjednodušší," nehledal trenér Jaroslav Zlata příčiny nepříznivého stavu jinde než ve vlastních řadách.

„Po přestávce jsme se sice zlepšili, ale mohu jenom s Jardou souhlasit, že všechno není košer.  To se nutně promítá a brnká všem na nervy. Nejde o slabomyslnou výmluvu, ale o skutečnost," přidal své postřehy zklamaný předseda hostujícího FK Litoměřice Radek Bania.

V příštím kole je na programu šlágr, ve kterém se utkají v přímém souboji o první příčku dva největší aspiranti postupu. Do Litoměřic přijedou k okresnímu derby Lovosice. Na podzim se rivalové rozešli smírně 1:1.


Bílina – Litoměřice 2:0

• Branky: Ščuka 2, ŽK 2:4. poločas 2:0, r. Trégr, 260.
• Litoměřice: Divecký – Novotný, Novák, Svoboda, Smetana (46. Dufek) – Rapavý (75. Dráb), Grunert, Stejskal, Rosocha – Rondoš (46. Krejza), Tichý.

Mojmír Strachota