Ovšem odstup ode dna není zase až tak velký. Varuje, z pohledu FK je motivující. V duchu: musíme začít jaro v podobném stylu tak, jak jsme zahájili ročník 2015 2016 a to nejen v prvních šesti kolech. Co na to někdejší opora mužstva, bývalý kanonýr, dnes šéf klubu Radek Bania?

close Radek Bania zoom_in „Jsme pragmatici. Souhlasím s tím, co bylo v úvodu řečeno. Ten bodový odstup od konce tabulky je opravdu varující."

Příznivce určitě zajímá, zda-li došlo k pohybu v hráčském kádru v průběhu zimní pauzy?

Kádr do zimní přípravy se změnil. A já jsem přesvědčen, že k lepšímu. Vzhledem k umístění po první části, které si myslím neodpovídá podmínkám a síle mužstva, jsme potřebovali tým oživit a zvýšit konkurenci. Jsme na nejlepší cestě se dohodnout na příchodu hráčů, kteří jsou buď přímo odchovanci klubu, nebo alespoň před časem v nějaké kategorii u nás hráli. Konkrétně se jedná o Mariče, což je ještě nedávno ligový hráč Dukly Praha, Tupého a Henzla z Brozan. Z hostování se vrací náš bývalý kapitán Grunert a v hledáčku ještě máme jednoho útočníka z druholigového Ústí nad Labem. Pokud tito hráči přijdou, budu nadmíru spokojen.

Neškodilo by, kdybyste zmínil jména těch, kteří už na jaře dres Litoměřic neobléknou?

Seidl a Pokorný se vrátili do svého mateřského oddílu, tedy do Ústí na zimní přípravu. Macháčkovi skončilo hostování z Lovosic. Ze zdravotních důvodů bohužel musel omezit sport na divizní úrovni Jarda Hála. Další odchody už neplánujeme. I vzhledem k několika zraněním, která nás od úvodu přípravy trápí. Minimálně do konce března totiž nemohou trenéři počítat s Tichým a právě Grunertem. U Flégla, Henzla a Zákravského snad nebude rekonvalescence trvat až tak dlouho.

Kolik hráčů se zapojilo do zimní přípravy?

Na soupisce jich máme celkem čtyřiadvacet.

Bylo by dobré, kdybyste svým věrným fanouškům přiblížil, kde všude příprava proběhne?

Trenérská dvojice Štefan Knapík a Pavel Zuna připravila velmi kvalitní a náročnou přípravu, která počítá s využitím umělky v Brozanech a v Lovosicích. Kondiční příprava, posilovna, tělocvična a rehabilitace bude v Litoměřicích. Součástí je vedle desítky utkání i tradiční soustředění mužstva v Heřmanicích.

Po duelu na lovosické umělce se Štětím (2:3) absolvuje tým další střetnutí kdy a kde?

Pokračujeme už teď v sobotu 23. ledna od 11 hodin proti účastníkovi krajského přeboru SK Hrobce na jeho umělce, 29. 1. hrajeme s U19 Teplice u nich od 17:30 hodin, 31. 1. od 11 hod. s U21 Teplice na UMT v Lovosicích, 6. 2. s druholigovým Ústím, kdy ale čas i místo ještě upřesníme. Na soustředění v Heřmanicích nás 10. 2. čeká od 17 hodin Česká Lípa a 13. 2. pak ještě Nový Bor. Po návratu 20. 2. ještě soupeře k přáteláku hledáme. Na 27. 2. je od 14 hodin dohodnuté utkání s Krupkou u nich, abychom tuto porci přípravných zápasů uzavřeli 5. 3. s Chmelem Blšany. Tento duel bychom už moc rádi odehráli na přírodní trávě, protože týden na to nás čeká první jarní odveta proti SK Úvaly.

S jakým umístěním byste byl na konci sezóny spokojený?

Myslím si, že podmínky, jaké se zde snažíme hráčům vytvořit, odpovídají minimálně první polovině tabulky. Ambice na postup ale určitě nemáme. Všechno má svůj čas. My jsme teď ve fázi stabilizace výkonů v divizi a vytváření podmínek pro budoucí rozvoj. A na něm začneme v nejbližší době intenzívně spolupracovat i s několika okolními týmy. Nechte se překvapit.

Mojmír Strachota