Na pokratickém hřišti menších rozměrů však dominovali hostující fotbalisté. Domácím jako by se nedostávalo kyslíku.

„Nepochybuji, že kluci dneska vyhrají," tipla si někdejší opora Pokratic Mirek Krasnický. Sportovní manažer Středočechů Karel Linhart oponoval: „Přijeli jsme si pro bod. Máme na to, abychom ho vybojovali," dodal.

„Chtěli jsme do poločasu uhrát bezbrankvou plichtu a po přestávce z kopce rozhodnout utkání v náš prospěch," kalkuloval ještě před úvodním hvizdem kouč ASK. Jeho vize se naplnila, ale jen do přestávky. Po ní následoval debakl, s nímž ani ten největší pesimista domácích nepočítal. Už do přestávky gólman Vavrek třikrát čaroval, zejména po bombě Kadeřábka. Jeho snažení pokračovalo i po přestávce, ale při nejlepší vůli v rozpětí půl hodiny čtyřikrát inkasoval. Proti další Kadeřábkově ráně do pravé šibenice neměl nárok, stejně tak jako při dorážce Regnera. Když Szöcs zvyšoval už na 3:0 pro Úvaly, nebylo o vítězi pochyb.

Mimo jiné proto, že ASK hrál od 69. minuty po vyloučení Obrtlíka v deseti. Ránu z milosti pak zasadil Lovosickým další střídající hráč Krátký z penalty.

„Jak bylo řečeno, chtěli jsme do kopce uhrát co nejpříznivější výsledek. A ve druhé půli pak potvrdit tři body z Prahy. Byla to však marnost nad marnost, protože Úvalští nás přehráli ve středu pole. Nenašli jsme cestu, jak se dostat před bránu Vacka. Když se nám to podařilo, v zakončení chyběla přesnost, důraz," nehledal výmluvy trenér poražených Antonín Marčaník.

„Chtěli jsme uhrát alespoň bod. Postavili jsme taktiku na důrazném osobním bránění. Jakmile jsme vybojovali míč, chodili jsme do přečíslení. Po přestávce, s přibývajícím časem jsme otěže zápasu nepustili. Výsledek je pro mužstvo povzbuzením před úterním zápasem druhého kola poháru České pošty, kdy přivítáme Mladou Boleslav," zhodnotil střetnutí očividně spokojený kormidelník hostů Tomáš Staněk.

Lovosice - Úvaly 0:4

• Branky:59. Kadeřábek, 64. Regner, 82. Szöcs, 88. Krátký z pen., ŽK 6:2, ČK 69. Obrtlík (L.), poločas 0:0, r. Štefan, 140.

• Lovosice: Vavrek - Zukič, Obrtlík, Beran, Hušek-  Trnka, Macháček, Denis Valenta (77. Krpeš), Faust - Dominik Valenta (72. Espinosa), Hanich.

Mojmír Strachota