„Výsledek je to pro nás parádní. Věděli jsme, že Hrobce jsou docela fotbalové, směrem dopředu silné, ale mají nějaká okénka vzadu. To jsme se snažili využít. No a povedlo se. Měli jsme i další šance, domácí ještě podržel Sailer, který prokázal, že i ve svém věku pořád na takovou soutěž má,“ vyzdvihl trenér vítězů Jiří Kafka výkon zkušeného borce (r. 1979). Ten musel pro míč do své sítě pětkrát. „Ostrá hraje dobře, podle mě je v soutěži možná vůbec nejlepší. Nás jasně přehrála,“ přiznal Václav Sailer.

I hrobecký kouč Jaromír Kala uznal, že prohra jeho svěřenců byla zasloužená. „Pokud proti takovému mančaftu chcete uspět, nesmíte dělat chyby a musíte mít svůj den. Nám se nepovedlo ani jedno. Hostům jsme výhru nabídli svými chybami. Po prvním poločase bylo hotovo.“

Domácím chyběli Vít Kala a Antonín Kühn, kteří jsou v zahraničí, naopak se nově představil záložník Hajdarevič. „Nepodařilo se nám přivést další vytipované hráče, Rijada jsme získali až v týdnu z třetiligových Brozan. Zápas nám nevyšel, můžeme být spokojeni jen s tím, že se nikdo nezranil a nikdo se nevykartoval. Body se musíme snažit získat s jinými celky,“ dodal Jaromír Kala.

Hrobce - Ostrá 0:5

Branky: 22. a 29. Matysík, 42. Hudec, 80. Petlička, 86. Herzán, ŽK 2:1, poločas 0:3, r. MHrobce – Tak špatný start nečekali. Fotbalisté SK Hrobce podlehli doma v úvodním jarním duelu divizní skupiny B Ostré vysoko 0:5. 65.

Hrobce: Sailer – Šimral, Matoušek, J. Kühn (65. Slavíček) – Fary, Polák, Kejval, Hajdarevič, Hála – Belák, Mikas (65. Kubeš).