Již dnes 30. 7. od 17 hodin přivítají Roudničtí na svém hřišti druholigový tým Bohemians Praha. „Kromě Michala Obrtlíka jsme kompletní. Navíc nás posílí tři hráči z Teplic – Melunovič, Pícha a Vaněk,“ uvedl Marian Řízek, trenér SK Roudnice.

„Věřím, že se bude hrát dobrý fotbal a přál bych si, aby dorazilo alespoň 500–600 diváků. O postup se samozřejmě pokusíme, stát se může všechno,“ dodal Řízek.

Také druhý zástupce okresu v poháru se netají přáním zkusit postoupit do 2. kola. V tom případě by totiž v Brozanech přivítali prvoligovou Duklu Praha. V cestě však stojí nedělní soupeř v 1. kole – druholigový Most (výkop je v 17 hodin) .

„Tým je naladěn bojovně, herně na tom v přípravě špatně nejsme a každý zápas začíná za stavu 0:0. Trenéři budou mít k dispozici všechny fotbalisty ze současného kádru, který tu máme,“ sdělil Petr Klimeš, sekretář SK Sokol Brozany.

V loňské sezoně se Brozanským do druhého kola poháru přejít podařilo a přivítali na svém stadionu prvoligové Teplice, kterým jen těsně podlehli.

„Na zápas tehdy přišlo kolem tisícovky lidí. Rádi bychom tu podobnou návštěvu přivítali i na Duklu, byl by to pro Brozany svátek. K tomu však ještě vede dlouhá cesta,“ je si vědom kvalit Mostu Klimeš.