Domácí vstoupili do duelu mnohem aktivněji, ale kromě tečované střely Zadiny si nic vážného nevypracovali. To na druhé straně byli Lovosičtí mnohem nebezpečnější. Nejprve chyběl Valentovi k míči jen krůček, vzápětí hlavičkoval na hrotu operující Rada přesně, ale Vacho předvedl parádní zákrok.

V 15. minutě vyběhl vysoko za centrem z pravé strany Marek, na míč nedosáhl a Marič měl snadnou úlohu – 1:0. Ve 21. byl faulován Kühn, centr Gnahouiho našel Pešulovu hlavu, ta ale cílila těsně mimo. Ve 30. už stejný hráč mezi tyče mířil, ale Marek měl náruč připravenou. Ve 35. minutě se ve vápně uvolnil na druhé straně Bukač, jeho střelu však Vacho vytěsnil na rohový kop. O chvíli později padl ve vápně Valenta, rozhodčí Vaňkát ho za simulování napomenul žlutou kartou.

Po změně stran nejprve vytěsnil Marek střelu Mariče, následně pálil Zadina jen do boční sítě. Lovosičtí přitlačili, Rada hlavičkoval po rohu nad a Obrtlík poslal míč do stejných míst. Vědět o sobě dali i domácí, ovšem střídající Sdiri centr Mariče nezužitkoval.

Srovnáno mohlo být v 73. minutě, Hušek rozjel akci, Trnka našel Radu a ten z vápna trefil tyč! A o minutku později byli domácí spokojeni, že jejich bývalá opora hlavičkovala do středu branky, kde byl připravený Vacho.

Přísnou druhou žlutou dostal v poslední minutě lovosický Faust za přifilmovaný pád, takže hosté dohráli derby v deseti.

„Bylo to typické derby, tedy bojovné. Lovosice na nás byly dobře připravené, zahustily střed hřiště. Tak do 25. minuty jsme měli převahu, byli jsme lepší a podařilo se nám i skórovat. Pak se to i díky terénu   změnilo spíše v nakopávanou, přizpůsobili jsme se. Tentokrát se tak nedařilo našim technickým útočníkům.

Ve druhém poločase byli hosté nebezpečnější, zlobil hlavně Rada, který potvrdil, že má dobrý výběr místa. Oba gólmani ale chytali dobře. V závěru byl zbytečně vyloučen Faust, to už měl rozhodčí spíš nechat být. Myslím, že o ten gól jsme byli přece jen lepší.

Máme parádní sérii, ale vyhrávají i soupeři před námi, takže se stále nemůžeme hnout z toho čtvrtého místa," trochu mrzelo vedoucího domácího týmu Jana Kudličku.

„Na derby jsme se pečlivě  připravovali. Zkoušeli jsme Radu v útoku, i když to byl asi jeho vůbec první zápas, kdy nastoupil od začátku na hrotu. Zahrál ale velmi dobře. Věděli jsme, že jsme na tom dobře fyzicky, druhou půli jsme také přidali. Bohužel nám tam nic nespadlo.
Podle mého by byla remíza mnohem spravedlivější. A to vyloučení v poslední minutě bylo také zbytečné. Teď máme doma pražský Meteor, který by už mohl slavit postup výš, stačí mu jen bod. To ale nechceme připustit. Hrajeme netradičně v sobotu od 14.30 hodin," dodal kouč poražených Antonín Marčaník.