Odveta se povedla po stejném výsledku, ale svěřenci koučů Štefana Knapíka a Pavla Zuny i nyní neponechali nic náhodě a od prvních minut prahli po třech bodech a hlavně výraznějším úspěchu.

Někdejší dlouholetý prvoligový gólman Bohemky (kryl záda Radku Sňozíkovi) i Slovácka v dresu soupeře Václav Marek ale už do přestávky čaroval. Měl také nezbytnou porci štěstí, popřípadě přišly bloky spoluhráčů za zlomek vteřiny dvanáct. Společně nestihli vyřešit do přestávky pouze jedinou situaci, která skončila gólem.

Stožický poslal do brejku J. Novotného. Ten našel nabíhajícího Tichého. „Tu trefu pod víko neměl šanci Marek čapnout," okomentoval trefně vedení FK jmenovec úvalského brankáře, jinak otec syna Františka, který se jako talent prosadil do druholigového Ústí. Hostující gólman pochytal v první pětačtyřicetiminutovce nejméně šest tzv. loženek, aby nestačil pouze na ránu Krejzy do tyče.

„Od toho v bráně jsem, abych mančaftu alespoň trochu pomohl. Škoda, že jsme neměli při ojedinělých kontrech alespoň trochu nezbytného štěstí, abychom vyrovnali," vyjádřil se až příliš skromně k obdivu fandů i expertů ke svým zákrokům úvalský brankář.

Těmi možnostmi měl na mysli šance Němečka a Bozděcha. Oba však nikým nepokryti vystřelili nad. „Doufám, že nepřijde ke slovu ono proslulé fotbalové prokletí, které říká, že když pohrdneš jasnými možnostmi navýšit skóre, přijde trest," utrousil poznámku v půli manažer FK Jaroslav Zlata.

Ve druhé půli se bezmála půltisícovka fanoušků určitě nenudila. Hosté se moc snažili srovnat, ale na pozornou defenzívu domácích nevyzrál ani výjimečně agilní Bozděch. S jeho příležitostmi si poradil pozorný brankář Pechatý. Ona odpověď na výše uvedené, když nedáš – dostaneš nechala o sobě vědět v 66. minutě. Hála odcentroval a Petr Tichý složil reparát za promarněnou gólovku z první půle a poslal spoluhráče s pojistkou v zádech do dvoubrankového vedení.

To se nepodařilo navýšit ani dalším dvěma hráčům FK. Proti byl opět Marek. V samotném závěru utkání se SK povedlo Bozděchem zaznamenat alespoň čestný úspěch. „Abychom dnes zvítězili vyšším brankovým rozdílem, to by nesměl v bráně Úval chytat výtečný Marek, který uchránil své spoluhráče od mnohem vyšší porážky. Osobně mám radost nejen ze zisku tří bodů, ale především z toho, že se do sestavy prosazují mladí," dodal šéf FK Litoměřice Radek Bania.

„Jsem rád, že jsem dostal hned po svém příchodu do FK šanci alespoň si pár minut zahrát," neskrýval spokojenost univerzál Martin Macháček.

Litoměřice - Úvaly 2:1

•Branky: 33. a 66. Tichý – 88. Bozděch, ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Stieber, 455.
•Litoměřice: P. Pechatý – M. Novotný, Kleniar, Svoboda, J. Dolejška (73. Macháček) – J. Novotný (84. Suchý), Stožický (86. J. Horváth), Tichý, Hála, Pavlíček – Krejza (61. Flégl).