Jak se ukázalo,  zlobili lídra tabulky nad očekávání a popravdě řečeno, nebýt gólmana Diveckého, mohlo na ukazateli  skóre svítit v půli 2:3.

„Dostali jsme se tak trochu vlastním přičiněním pod tlak a skutečně do přestávky nás podržel třikrát Divecký. Zabránil naštěstí gólovkám nejen bravurními zákroky, ale i svou schopností číst soupeřovy herně taktické záměry," nechal se v půli slyšet sportovní manažer FK Jaroslav Zlata, aby ho doplnil šéf klubu Radek Bania: „Za takové situace budeme asi rádi, získáme-li po závěrečném hvizdu alespoň bod."

„Přijeli jsme do Litoměřic s tím, abychom se konečně vzpamatovali z posledních nepříliš povedených střetnutí," pokyvoval hlavou šéftrenér Kladna, někdejší výborný prvoligový středopolař Ivan Pihávek.

Zdroj: Youtube


Do vedení se Litoměřičtí dostali brzy. „K naší škodě možná až příliš," přiznal Radek Bania. Stalo se už v probíhající šesté minutě. Nejen z rohového kopu umí Stožický poslat načechraný balon před zkušeného dalšího exligistu gólmana Zlatu, kde zaspal další ligista stoper Procházka. Oba vyškolil předskočením kapitán FK Grunert a nohou trefil přesně (1:0).

Hosté v žádném případě nešli do kolen. Naopak zvedli fotbalové hledí a zlobili nad očekávání soupeře i více jak půltisícovku fanoušků v ochozech. Divecký, jak už bylo výše zmíněno, čaroval. Hned několikrát v rozmezí necelé dvacetiminutovky – po přímáku Tótha, který nedlouho na to neuspěl proti domácímu brankáři ani z očí do očí. K tomu trestňáku je zapotřebí dodat, že letěl směr levá šibenice, aby brankář FK prokázal, že ani ve svých 42 letech nic neztratil na své dynamičnosti. Snad pohledem vytlačil i další Tóthův pokus z poloviny hřiště.

Po přestávce se skalním určitě potily i v chladném počasí dlaně a palce, které drželi, aby zápas skončil podle jejich představ. Jak se však ukázalo, hostitel v žádném případě nešel do kolen  a naopak sám přidal ve všech řadách na fotbalové kvalitě. Kladenští neměli najednou ani zdaleka tolik volného prostoru k manévrování.

Co diváky nejvíce potěšilo byl fakt, že ani dopředu nezapomněl FK na své lepší časy, a tak se nad očekávání urodilo navýšení skóre  po hodince střetnutí. Stožický prodal své zkušenosti. Únikem zprava a ještě přesnější příhrou na přední tyč. Na tu si šikovně naběhl rychlonožka Tichý a lehkou tečí přikázal Zlatovi, aby míč vylovil ze své sítě.

Přišel i třetí gól. Stalo se po akci, kterou vyšperkovala kombinace po ose Dolejška, Tichý, aby Stožický měl snadnou úlohu uklidit balon do opuštěné brány.

„Nevím, co bych mohl k podobné porážce říct. Na jedné straně člověka potěší uznání za výkon, kterým jsme se prezentovali do poločasu, ale po druhém gólu jsme šli do kolen a nakonec se domácí po právu radovali z plného bodového zisku," přiznal někdejší ligista mj. Sparty, Příbrami, nyní  kouč SK Ivan Pihávek.

„Můžeme pouze potvrdit kolegova slova i radost z toho, že si kluci naše připomínky vzali k srdci a ve druhém poločase odvedli výkon, který je, fandy i celé vedení klubu musel potěšit," zamnuli si po právu ruce kormidelníci FK Štefan Knapík s Pavlem Zunou.

Litoměřice - Kladno 3:0

Branky: 6. Grunert, 58. Tichý, 80. Stožický, ŽK 0:6, poločas 1:0, r. Řeháček, 565 diváků.
Litoměřice: Divecký – M. Novotný, Beran, Svoboda, Hála – Stožický (83. Páša), Rapavý (74. Hranička), Grunert, Dolejška – Pavlíček (67. J. Novotný) – Tichý.

Mojmír Strachota