Nový Bor potrestal výprodej Lovosic

Lovosice – Zápas pátého kola  divizní skupiny B mezi Lovosicemi a Libiší lze charakterizovat snadno.

10.9.2012

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Hosté šikovně, nejen zónově bránili a podnikali rychlé brejky. Domácí se pro změnu snažili něco překvapivého vymyslet. Nejen častou kolmou příhrou. To se jim povedlo hned několikrát. Nicméně efekt se rovnal neuvěřitelnému výprodeji. Proto se nikdo po závěrečném hvizdu nedivil, že si skláři odvezli tři body.

Úvodní desetiminutovka – ring volný. Jako první udeřili Novoborští. Na nadýchaný balon Demkeho z rohového kopu si nejvýš vyskočil Müller. Trknul s milimetrovou přesností k pravé tyčce bezmocného Jusky. Namlsaní hosté o sobě dali vědět i o osm minut později. Brožem centrovaný míč zleva málem zaskočil i zkušeného lovosického gólmana. Ten stihl konečky prstů vytlačit míč na roh. Neuběhla ani desetiminutovka a mohlo to být fifty fifty.

Bukač si totiž pohrál hned s třemi obránci. Následně napřáhl. Na jeho projektil  Blumentritt nedosáhl. Naštěstí si ale postavil správně pravou tyč. Hosté mohli hovořit o štěstí i v 27. minutě. Bandův přímák skončil na Huškově hlavě. Ten ovšem Müllera nenapodobil – hlavičkoval nad.

Po půlhodince hry se znovu o slovo přihlásili hosté – Brožem. Juska znovu prokázal své kvality.  Vyrovnat mohl Faust. Zprava u jeho levačky přistál centr. Pohotově vypálil. Blok Demkeho přišel v pravý čas. Na to pro změnu nevyšlo zakončení ani zkušenému Radovi. Nejfotbalovější moment do půle předvedl Macháček. Proháčkoval se přes tři zadáky soupeře a předložil Laušmanovi chuťovku. Ten však se svým technickým pokusem plackou nechal opět vyniknout novoborského brankáře. Neujaly se vzápětí ani Bukačovy nůžky, a tak šel hostitel do kabin s jednogólovým mankem.

Druhá půle připomínala v provedení Novoborských házenou. Obranným blokem  5 – 4 se snažili eliminovat jakékoliv snažení domácích. Nezřídka s nezbytnou porcí štěstí. V 57.minutě si zaběhl za obranu Bukač. Dostal centr na hlavu. Za tu se vzápětí chytil. Jeho hlavička totiž skončila o decimetry vedle levé tyčky. Neprosadil se ani Faust. Necelou minutku po Bukačovi namířil nad. Ono prokletí, že když nedáš, zapláčeš nad svým snažením, se naplnilo v 73. minutě.

To pro změnu Müllera našel Brož, který jako přes kopírák poslal spoluhráče do dvoubrankového náskoku. V 82. minutě sice  po úprku Fausta a jeho centru střídající Šťástka zaznamenal kontaktní trefu, ale doslova ani „ždímačka" nepřinesla po veletutovkách Rady a zejména Laušmana vyrovnání. Ono nedáš se mohlo naplnit už v nastavovaném čase, ale ani na druhé straně Červeňák, či Stromecký Jusku nezaskočili."

„Když neproměníme ani ty nejvyloženější příležitosti, nikdo se nemůže divit, že ztratíme body. Jistě netřeba dodávat, že jsme je ztratili vlastním přičiněním," neskrýval zklamání trenér poražených Antonín Marčaník. „Kluci respektovali to, co jsme si před utkáním řekli. Tedy hrát zodpovědně dozadu a překvapit soupeře brejky. To se dařilo lépe do přestávky," uvedl  kouč vítězů František Kubáň.

FK Lovosice – FC Nový Bor 1:2

• Branky: 82. Šťástka – 8. a 73. Müller, ŽK 1:2, poločas 0:1, r. Pešek, 280.
• Lovosice: Juska – Jelen, Rada, Stejskal, Faust – Banda (73. Espinosa), Macháček, Hušek, Caitaml (46. Šťástka) – Laušman, Bukač.

Autor: Redakce

10.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Litoměřice v hradu obhajovaly kategorii A v programu MA 21.
12

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Policisté pátrají po Tomáši Kropáčkovi

Litoměřicko - Pohřešovaný Tomáš Kropáček byl naposledy spatřen 15. října ve večerních hodinách, kdy odešel z bydliště své matky v Libochovicích. Odešel neznámo kam a doposud o sobě nepodal žádnou zprávu.

Nehoda se zraněním uzavřela tunel Libouchec na dálnici D8

Libouchec - Vážná dopravní nehoda osobního auta s karavanem v tunelu Libouchec ve směru na Prahu zkomplikovala v pondělí dopoledne dopravu na dálnici D8.

Jak se volilo ve všech městech a obcích na Litoměřicku

Litoměřicko - Přinášíme vám výsledky voleb ve všech městech a obcích v okrese. Hnutí ANO nevyhrálo jen v nejmenší obci, Staňkovicích.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Kadaň - Víkendové derby WSM Ligy litoměřického Stadionu proti kadaňským Trhačům bylo vyrovnané. Rozhodnout musela až závěrečná třetina. Na trefu z 57. minuty domácí zareagovat nedokázali. Obrovskou zásluhu na vítězství Stadionu má Denis Kusý, který zaznamenal hattrick.