„Vstoupili jsme do zápasu slibně,“ pochválil tým kouč Antonín Marčaník. Do páté minuty měl napilno hned dvakrát hostující gólman Poloprutský. Jednou mu navíc pomohlo břevno po ráně Stejskala. Všechno jinak mohlo být ve 12. minutě. Na Camorův centr si naskočil na druhé straně Cejthamr, ale z tutovky se hlavou snažil přespříliš. Namířil o decimetry vedle. Po dvacítce minut už však uhodilo.

„Inkasovali jsme hloupý gól,“ nechápal výpadek brankáře trenér FK. Šafránek totiž polocentr, polostřelu podcenil a nevytlačil ji v klidu na roh. Míč mu zapadl za zády do protějšího kouta brány. O čtvrt hodiny později bylo pro velkorysé hostitele ještě hůř. Trma vrma před bránou a k dorážce se dostal na parketě tří metrů Rajnyš – 0:2.

„To všechno mi připadalo jako zlý sen,“ svěřil se Marčaník před odchodem do kabin. “Naordinoval jsem mančaftu do druhé půle víru, že se dá výsledek ještě zvrátit,“ nezpochybňoval sílu týmu jeho kormidelník s tím, že zdůrazňoval: „Nesmíte se nechat vyprovokovat.“

Chomutovští chodili do osobních soubojů lokty. Tak jako před druhým gólem, kdy to odnesl Hušek, aniž by sudí faul odpískal. Domácí dali v úvodu druhé půle kontaktní gól. Ale po hodině hry se při vzájemné strkanici po rozehrání rohu nechal vyprovokovat Kočina. Ohnal se po protihráči a šel se sprchovat.

„To se stalo navíc ve chvílích, kdy jsme měli připraveného třetího forwarda. Měli jsme na to, abychom srovnali. Psychika je však prevít. S tou naší si soupeř cíleně pohrál ku svému prospěchu. Doufám jen, že ve středeční dohrávce proti Hornímu Jiřetínu ukáže mančaft nejen svou sílu, ale i více odolnosti a že konečně zabere naplno,“ je přáním nejen A. Marčaníka.

Hosté využili přesilovku již v 69. minutě Andršem, když prostor ke korekci nabídli hosté Martinu Faustovi v 82. minutě. “Dostal jsem se příliš pod balon. Proto jsem pálil nad,“ litoval případné možnosti duel ještě zdramatizovat neúspěšný střelec.

FK Lovosice – AFK LoKo Chomutov 1:3

Branky: 48. Janů – 20. Sojčík, 35. Rajnyš, 69. André, ŽK 4:6, ČK Kočina (Lovosice), r. Kapoun, 160.
Lovosice: Šafránek – Proft-Morávek (66. Podrazil), Hušek, Kočina, Trnka, Puravec, Marek, Faust (29. Janů), Martin Faust, Mičkal, Stejskal (70. Kyzlík).

Mojmír Strachota