Zatímco domácí Neratovice slavily po dvou týdnech druhou jarní výhru, hosté z Brozan odcházeli po porážce 2:1 notně rozladění.

„Bude to o jednom gólu a snad ho dáme my,“ věřil po bezbrankovém poločase domácí kouč Jiří Kafka. Jeho tým šel po změně stran vítězné trefě o poznání odvážněji naproti, než v první části. V 66. minutě zastavil obránce Janda míč směřující do brány, podle názoru domácích a rozhodčího rukou, podle svého pak ramenem.

Domácí sice z následné dorážky skórovali, na vedoucí gól si ovšem museli počkat, sudí totiž neponechal výhodu, ale nařídil penaltu a Jandu vyloučil. Míč si pak postavil Pinkas a nechal vyniknout Kudrnu. Vyčítat si to nemusel. Od sudího, který viděl předčasné vběhnutí jednoho z hostí do šestnáctky, totiž dostal šanci na reparát.

„Místo, aby nechal výhodu, písknul necitlivě pokutový kop,“ vrátil se Kafka k rozhodnutí, které sudímu po utkání vytýkal i delegát Kotalík, zatímco opakování penalty si u něj hlavní Kubr nejspíše obhájí.

Verdikt se ovšem vůbec nelíbil hostům, kteří nešetřili kritikou. „Nevím, proč rozhodčí nechal tu první penaltu opakovat, to se málokdy vidí,“ divil se vedoucí mužstva Jan Kudlička. Rozčílený trenér Jiří Němec vyjádření k utkání dokonce zcela odmítl. Domácí pak měli v následné přesilovce herně navrch, ale byli to paradoxně oni, kdo inkasoval. Hostům k tomu stačil dlouhý aut a pohotovost F. Mašanského – 1:1.

Radost Němcovy družiny se ovšem počítala na desítky vteřin. Hned při nejbližší návštěvě domácích v pokutovém území se totiž pískala další ruka a penalta. Tu tentokrát Pinkas nekompromisně proměnil a rozhodl. „Druhá pentle byla, prosím. Myslím ale, že rozhodčí věděl, co dělá. Remíza by podle mě byla v tomhle duelu spravedlivá. Nedá se nic dělat. Na rozhodčí si nestěžuji, ale tři pentle v utkání, to je neštěstí,“ doplnil Kudlička.

Neratovice – Brozany 2:1

Branky: 67. a 82. Pinkas (obě z pen.) – 80. F. Mašanský, ŽK 2:3, ČK Janda (B.),poločas 0:0,  r. Kubr, 135.
Brozany: Kudrna – Janda, Tupý, Pešula, J. Kühn – Hora, Kopecký, F. Mašanský, Vacek – Sdiri (Ahmed), T. Mašanský (Mašek).