K záchraně chybělo udělat o pět bodů víc, aby premiéra mezi krajskou fotbalovou elitou dopadla lépe. Kdo viděl tento SK v akci v některých zápasech s mužstvy z čela soutěže, nechápal proč právě tento tým sestupuje.

Takže, předsedo, Petře Pazdero, kde jste spatřili důvody nezdaru?

„Odpověď je až neskutečně jednoduchá. Zatímco se kluci dokázali vyhecovat k velmi solidním výkonům, právě proti kandidátům postupu, m.j. Blšanům a Bílině i v rivalském derby proti litoměřickému FK, proti těm z konce tabulky se stával opak pravdou."

Dala by se vaše odpověď rozvést adresněji o střetnutí, kdy i kabina nebyla po závěrečném hvizdu sudího v takové euforii jako po penaltové výhře v dohrávce 15. kola s litoměřickým FK na brozanské umělce?

„Stačí pohled na sumář výsledků a je to jasné s kým a hlavně proč jsme propadli."

Právě ono „proč" čtenáře i méně zasvěcené příznivce SK Sokol nejvíce zajímá, takže?

„Takže do utkání s „outsidery" přeboru nedali všichni to pověstné srdíčko. Podvědomě tyhle soupeře podcenili. Tím, že naopak přecenili své síly a bylo vymalováno!"

Což prý byl jeden z hlavních důvodů, proč u celku skončili trenéři Vlastimil Pinďák a Martin Hejný?

„Nepochybně a my jsme jejich rozhodnutí pochopili i respektovali!"

V kuloárech se nešeptalo, ale spekulovalo nahlas: SK Sokol tohle sousto, tedy přebor Ústecka, nestráví po ekonomické stránce?

„Vedení OÚ Milešov nám pomohlo uhradit nemalé náklady za elektřinu, vodné, ale i další, např. cestovné aj. si mančaft hradil z vlastní kapsy, což bylo v kontextu se současnou ekonomickou situací již neúnosné."

I přes sestup (dáno do jednoduchých souvislostí) vzít postup bylo tedy předem „dobrodružství, do kterého mohla jít pouze velmi dobrá parta?

„Pod tento názor se můžeme podepsat bez výhrad. Osobně bych chtěl všem klukům za jejich obdivuhodné rozhodnutí dodatečně touto cestou poděkovat. Proto, že tak, jak se zachovali oni, tak se prý chovali naši fotbaloví předkové."

Tady se vnucuje další zásadní otázka. Mnohde, kde se vyskytne podobná finanční patálie, to kluby zabalí. Po loňském ročníku netřeba pro takové případy chodit daleko?

„Vyjímky potvrzují pravidlo. Mohu naše fandy ubezpečit, že A.třídu kopat budeme."

Dojde v kádru SK Sokol k nějakým odchodům, případně příchodům posil?

„Do Hrobců, které postoupily do kraje, se vrátil Štorc, z Travčic se nám naopak vracejí dva kluci Polák s Červisem."

Co nelze opomenout: komu, případně koho jste jako výbor FO SK Sokol pověřili vedením A.mužstva?

„Taktovku ochotně převzal náš člověk, Karel Neruda, který není jenom velmi dobrý teoretik, ale může klidně natáhnout dres a jít na věc!"

Stejně jako mladý čtyřicátník Petr Pazdera?

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že si rád nekopnu. S přibývajícími lety má člověk sice solidní porci zkušeností, ale potýká se však s jinými potřebnými vlastnostmi, např. výbušností a hlavně s rychlostí."

A i tvrdostí na hraně?

„Pokud ji soupeř nepřekročí, tak jsem přesvědčen, že k současné kopané dokonce patří. Dvě zranění (Jirka Brabec utrpěl zlomeninu klíční kosti a Fiala potrhané vazy v kotníku) byla naproti zraněním plejerů v jiných mužstvech ještě přijatelná."

Tím pádem, že oba jsou útočníci, musel ovšem naskakovat sám předseda do základní sestavy?

„Rád, i když v mém podání to nebylo to pravé ořechové tedy takové, jak moc jsem si přál, abych mančaftu pomohl!"

Snad jsme v našem ohlednutí nic důležitého neopomenuli?

„Rovněž doufám. Pokud mohu a znovu musím velmi rád poděkovat všem týmům za to, co pro náš SK Sokol srdcem dělají!"

Mojmír Strachota