VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návrat do divize je pro všechny odměnou

Litoměřice – Kdo z fotbalových příznivců vidí jen trochu „pod pokličku" litoměřického FK, ví, že se v tomto oddíle pracuje cílevědomě s mládeží. Současný tým je tvořen z 90% z odchovanců.

3.7.2014
SDÍLEJ:

Litoměřice - BlšanyFoto: Deník/Karel Pech

Ne náhodou má nemalý podíl na výchově těchto talentů i současný předseda klubu Radek Bania.

„Na dobu trénování ročníku 1994/95 společně s Petrem Novotným a Marcelem Šantorou velmi rád vzpomínám. Ne s nostalgií, vždyť mnoho z našich svěřenců hraje v FK i v této době. Naopak s radostí a smekám před všemi, kteří tráví svůj volný čas výchovou litoměřického fotbalového potěru. Jestliže jsme se dočkali po více než deseti letech návratu do divize, je to hlavně zásluha těch trenérů, o nichž nemohu hovořit jinak než s úctou a respektem. To platí v neposlední řadě i o radnici, která nám velmi pomáhá, za což jí patří velký dík."

Když jsme bilancovali předminulou sezonu, v jejím poločase jste rezolutně odmítl odvolání trenéra Jaroslava Zlaty s tím, že není nic snazšího, než udělat alibistický a ukvapený závěr a pak litovat. Zlata se vám za důvěru s kabinou odměnili umístěním v lepší polovině tabulky.
Nejsem příznivcem laciných líbivých gest. Trenér Zlata za těch pár roků zvedl tým o několik levelů. Z mužstva, které léta předtím hrálo o sestup, se stal konkurence schopný mančaft. Je pravda, že po velkém zklamání, kdy nás nejdříve svaz poslal před dvěma lety do divize, aby nás těsně před losováním nahradil týmem ze středních Čech, který měl o 21 bodů méně, se nám podzimní část vůbec nepovedla. Řešení jsme však hledali spíše než vyhozením trenéra posílením realizačního kádru o Štefana Knapíka. A jak říkáte, jaro bylo excelentní. Dokonce jsme až do závěru bojovali o postup.

Radek Bania.Dostihy s Krupkou měly hlavně  do 26. kola o dramatický náboj postaráno. Soupeř se po domácí výhře 3:1 vrátil do čela a šanci přímého postupu do divize už nepustil. Jak jste se vyrovnávali s poznámkami, které v drtivé většině tvrdily, že si lídr svou pozici pohlídá?
I přes to, že se Krupka v minulém ročníku zachránila v KP na poslední chvíli, jsme věděli, že má tuto sezonu postupové ambice. Snad už ani nechci komentovat, jakým způsobem se dá také vyhrávat, spíše opět musím konstatovat, že mám velkou radost, že s Krupkou postoupilo i mužstvo, které hrálo nejlepší fotbal. Což potvrdily ve vzájemných zápasech snad všechny týmy přeboru.

Kdy jste se dozvěděli, že postupujete z druhého místa?
Abych řekl pravdu, celou sezonu jsme se snažili hrát tak, abychom skončili přinejhorším druzí, ale s co největším počtem bodů. To nám dávalo ještě šanci jít na úkor mužstev, která buď by vyšší soutěž nepřihlásila, nebo naopak na postup do divize nereflektovala. Což se nakonec stalo. O tom, že jsme postoupili, se začalo mluvit hned v pondělí po posledním kole. Ale jak jsem již říkal, někdy ani potvrzená přihláška a zaplacená startovní záloha neznamená postup. Tudíž jsme vyčkávali ne na sto, ale na tisíciprocentní potvrzení z kraje a poté i z FAČRu. To přišlo 17. června ve 14 hodin.

Zaostali jste za přeborníkem o bodík. Všechno mohlo být jinak, kdybyste neztratili 14 bodů po penaltových rozstřelech.
A to jsme si na začátku sezony mysleli, že penaltový rozstřel na konci nerozhodného výsledku bude pro nás výhodou. Musíme na tom zapracovat, protože od tohoto ročníku se toto pravidlo bude uplatňovat i v divizi. A tam by nás mohly poztrácené body mrzet mnohem víc.

Který zápas jste vy osobně jako někdejší kanonýr FK viděl jako nejpovedenější?
Hodně si cením zápasů v Litvínově (4:0), ve Vilémově (5:1) nebo v Modlanech (5:1). Protože tato mužstva předváděla výborný fotbal a přesto jsme je jednoznačně přehráli.

Opakem povedených střetnutí nemusela být jen Krupka, zmíněné plichty, ale i jiné měření sil. Například to z 19. kola v Proboštově (3:0)?
Každá prohra mrzí. Naštěstí my jsme prohráli za celou sezonu jen třikrát. A ani jednou doma, což mě těší dvojnásob. Každopádně nejvíc mě štve prohra v Krupce. I přes vyloučeného hráče a dvě penalty proti nám jsme mohli bodovat. Chtělo to jen sebevědomější výkon. Tam na nás bohužel dolehla asi i ta důležitost zápasu okořeněná zaručenými zprávami, že v Krupce nemůžeme vyhrát. Další dvě prohry v Blšanech a Proboštově byly také zbytečné, ale alespoň jsme hráli dobře. Na druhou stranu, jak se říká, nejsme kapela, abychom jen vyhrávali.

V letní přestávce si patrně těžko odpočinete?
Tomu se snad nedá říci ani přestávka. Sezonu jsme ukončili 27. června a 8. července začínáme novou. Hned 20. července nás doma čeká předkolo poháru České pošty s Novým Borem. Pokud by se nám podařilo postoupit, za týden  bychom si dali repete z minulého roku  s druholigovým Ústím. V prvním mistrovském utkání divize B hostíme 9. srpna Neratovice.

Divize představuje o dost výraznější stupeň kvality než přebor. Budete spoléhat na současný kádr, nebo dojde k nějakému významnějšímu pohybu?
Budeme spoléhat na současný kádr, který si vyšší soutěž vybojoval a já si vůbec nemyslím, že by neměl být konkurence schopný. Jestli přivedeme nějaké posily, bude to maximálně na tři posty. Nechceme jít cestou některých týmů, které po postupu vytvořily cizineckou legii. Domácí kluci poté odešli a po soutěžním nezdaru bylo mužstvo v totálním rozkladu.

Řada divizionářů nežije z vlastní podstaty. Spoléhají na pomoc mužstev z vyšších soutěží – Louňovice ji dostávají z Vlašimi, Motorlet ze Sparty, Nový Bor od Varnsdorfu, Litol od Jiren a i Lovosice po dva roky svého působení od Ústí.
Samozřejmě víme, že je to systém tzv. farem. My jsme byli před dvěma lety už dohodnuti právě s Ústím na této formě spolupráce, jenže jsme nakonec nepostoupili a farmou se staly Lovosice. Toto pravidlo má své pro i proti. Co nás v FK však mrzí úplně maximálně je to, že právě Ústí dlouhodobě zásobujeme talentovanou mládeží, která poté, co dosáhne věku dospělé kategorie, může paradoxně posílit ústeckou farmu v soutěži proti nám.

Hrát si předem na jasnovidce je ošidné, ale domníváte se, že v divizi odmítnete předem roli odepisovaného outsidera, jak se o vás vyjadřují někteří rádoby odborníci?
My jsme zvyklí stále někomu něco dokazovat, takže žádná změna. Samozřejmě se budeme snažit hrát co nejlépe. Cílem pro příští ročník je záchrana. Každý lepší výsledek bude jen milé překvapení.

Trenérský tandem Štefan Knapík a Pavel Zuna, sportovní manažer Jaroslav Zlata a jiní zůstanou na postech?
Na těchto postech k žádným změnám nedojde. Naopak bych chtěl i touto cestou našemu realizačnímu týmu moc poděkovat za skvělou práci a potvrzení, že jsme nešlápli vedle, když jsme angažovali mladé trenéry s podporou „starého mazáka".

Finanční nároky na divizi jsou nemalé. Máte také podporu v radnici?
Město Litoměřice je jedno z mála měst, které sport maximálně podporuje a my jsme za to vděční. Politici v našem krásném městě si velmi dobře uvědomují, že prostředky, které investují do hokeje, basketbalu, fotbalu atd., se jim vrátí v tom směru, že trenéři těchto sportovních klubů se poté starají o bezmála tisícovku litoměřických dětí. Také nesmím zapomenout na spolupracovníky, pány Grunda, Grmelu, Hoftycha, Kabourka, Mareše a Schoře, bez kterých by se fotbal na této úrovni tady nehrál.

Co říci na závěr?
Chtěl bych náš postup věnovat třem chlapům, kteří se ho bohužel už nedožili. Panu Királymu staršímu, panu Lánskému a mému tátovi.

Mojmír Strachota

Autor: Redakce

3.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 18 000 Kč Chovatelé drůbeže ošetřovatel drůbeže. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: prac. doba od 5.00-13.30. První kontakt telefonicky od 8.00-16.00 hod. nebo e-mailem.. Pracoviště: Ag maiwald a.s., pracoviště libotenice, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Radka Turzová, +420 730 896 701. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 12 530 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pracovník v sociálních službách - pečovatel/ pečovatelka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12530 kč, mzda max. 18920 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Specifikace zaměření činnosti pracovníka v sociálních službách:, " poskytuje péči seniorům a osobám se zdravotním postižením v jejich přirozeném domácím prostředí , " zajišťuje základní činnosti při poskytování pečovatelské služby, zejména pomáhá při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, při osobní hygieně nebo poskytuje podmínky pro osobní hygienu, při zajištění chodu domácnosti atd. , , Datum nástupu: dohodou , Pracovní poměr na dobu neurčitou, , Předpoklady:, " státní občanství ČR nebo cizí státní příslušník s trvalým pobytem v ČR, " plná svéprávnost, " bezúhonnost, " zdravotní způsobilost, Požadavky:, " ukončené základní vzdělání nebo středoškolské vzdělání a absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách , " zdravotní průkaz , " řidičské oprávnění skupiny B , Dále výhodou:, " praxe v oboru, , Požadujeme lidský přístup, organizační schopnosti, práce v týmu, schopnost učit se novým věcem, slušné a spolehlivé jednání. , , Přihláška musí obsahovat:, " jméno, příjmení, titul, " datum a místo narození, " státní příslušnost, " místo trvalého pobytu, " číslo OP nebo dokladu o povolení k trvalému pobytu (u cizích státních příslušníků), " datum a podpis zájemce, kontaktní údaje (e-mail., telefon), a přílohy:, " strukturovaný životopis, " motivační dopis, , Výše uvedenému druhu práce odpovídá 5. platová třída + osobni ohodnoceni po zkušební době a zaměstnanecké benefity (stravenky, ošatné, příspěvek na penzijní připojištění atd.), , Zájemce pošle písemnou přihlášku s uvedenými přílohami na adresu Městský úřad Lovosice, Školní 407/2, 41002 Lovosice, nebo osobně na podatelnu Městského úřadu Lovosice, a to nejpozději do 22.08.2018. Na obálce vyznačí "NEOTVÍRAT - veřejná výzva - pracovník v sociálních službách - pečovatel/pečovatelka"., Bližší informace poskytne kontaktní osoba.. Pracoviště: Město lovosice, pracoviště lovosice, ul 28. října, 28. října, č.p. 475, 410 02 Lovosice 2. Informace: Libuše Borníková, +420 416 571 211. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 24 000 Kč Ostatní pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur inspektor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: směnnost: 1 směna, pružná pracovní doba. , Pro rozšiřující se společnost hledáme nového pracovníka na pozici INSPEKTOR ostrahy., Stručný popis pracovní náplně:, 1) Řízení svěřených zakázek a komunikace se zákazníky 1) Kontrola výkonu strážní služby 2) Nábor zaměstnanců 3) Provádění vstupního školení 4) Kontrola mzdových podkladů 5) Plánování směn, Požadavky:, 1) Spolehlivost a flexibilita, 2) Výpis z rejstříku trestů, 3) Uživatelská zkušenost práce s PC, 4) Min. praxe v podobném oboru 2 roky, 5) Zodpovědnost, 6) min. vzdělaní zakončené maturitní zkouškou 7) řidičský průkaz sk. B., Výhodou:, 1) Praxe v podobném oboru, 2) Zkušenosti s náborem zaměstnanců, 3) Znalost přípravy podkladů pro mzdové oddělení., Nabízíme:, 1) Služební automobil, telefon a notebook 2) Vedoucí pozici, 3) Zajímavou práci 4) Pracovní úvazek na dobu neurčitou, 5) Zázemí stabilní společnosti a pravidelný měsíční příjem, 4) Služební bonusy, 5) Přátelský kolektiv., Místo je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. , Způsob kontaktování zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky.. Pracoviště: Discret ts s.r.o., 410 02 Lovosice 2. Informace: David Horský, +420 777 155 283. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 45 000 Kč Řidiči tahačů řidič TIR. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: práce po Evropě, ŘP - C + profesní průkaz CE. Způsob kontaktování zaměstnavatele: telefonicky kdykoliv, e-mailem.. Pracoviště: Pravomil svoboda, 410 02 Lovosice 2. Informace: Pravomil Svoboda, +420 603 174 791.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Nováček z Lovosic je stoprocentní! Zabralo Štětí, Litoměřicko stále tápe

Ilustrační foto.

Oba litoměřické celky v ČFL prohrály. Litoměřice s Vltavínem, Brozany s Vary

-

Hokejisté Stadionu přivítají Slavii Praha. Mají jí co vracet

Litoměřice – Hokejisté litoměřického Stadionu se dnes, v úterý 21. srpna, opět představí před domácím publikem. Od 18 hodin vyzvou v Kalich Aréně pražskou Slavii, s níž v předminulém týdnu prohráli v Edenu 1:4.

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu. Po Slavii a Plzni si tři body odvezl také Baník. Sigma od něj dostala čtyři branky, sama dala jedinou. Hrdinou duelu se stal ostravský autor hattricku Dame Diop.

Tabulka Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 5 5 0 0 7:1 15
2. AC Sparta Praha 5 4 1 0 11:3 13
3. SK Slavia Praha 5 4 0 1 11:3 12
4. FC Baník Ostrava 5 4 0 1 10:3 12
5. FC Fastav Zlín 5 3 1 1 7:5 10
6. 1. FC Slovácko 5 3 0 2 8:6 9
7. 1. FK Příbram 5 2 2 1 11:8 8
8. FK Jablonec 5 2 1 2 8:5 7
9. Bohemians Praha 1905 5 2 1 2 6:7 7
10. FK Mladá Boleslav 5 2 0 3 12:12 6
11. FC Slovan Liberec 5 1 3 1 5:5 6
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT