Domácí lépe zvládali kombinaci a dobře napadali brozanskou rozehrávku. Když se dostali do potíží, neřešili to niktečrak složitě. Spíše se dlouhým nákopem snažili míč získat.

„Začali jsme dobře a kvalitně kombinovali, ale pouze do dvacáté minuty. Poté jsme obdrželi dvě slepené branky a naše sebevědomí kleslo. Ale nevzdali jsme se. V prvním poločase se vyjma dvou branek nic zvláštního neudálo. Za připomenutí stojí jen několik pološancí a střel domácích. Naše snažení bohužel končilo většinou u hranice pokutového území, či ho eliminovala kompaktně hrající vyšehradská defenziva. Ve 21. minutě jsme zahrávali přímý volný kop. Hráči Vyšehradu centr odhlavičkovali, ale nastartovali brejkovou akci, na jejímž konci byla střela Frohny. Tu Poštulka vytěsnil na roh. Po něm se však trefil Valášek – 1:0.

O dvě minuty později to už bylo 2:0. Z levé strany přilétl do vápna střílený centr od Kavky a zkušený, ligou protřelý útočník Slezák, skóroval.
V 57. minutě dostal kolmici za obranu právě Slezák. Poštulka mu zmenšil střelecký a jeho pokus skončil na boční síti. O pět minut později se po kombinační akci brozanských hráčů dostal k centru Hora. Jeho příhru však zachytila vyšehradská obrana a založila rychlý protiútok, který zakončil nebezpečnou střelou Frohna.

Hostující obraně dělal problémy Slezák. V 68. minutě se po individuální akci dostal ke střele, ale minul branku. O chvilku později se v nejlepším světle ukázal také bývalý ligový brankář Poštulka, když vyrazil tvrdou střelu Noska. Poté Divecký vysunul Kopeckého, který skluzem přehodil Víška, ale toho zastoupil spoluhráč. K odkopnutému míči se pak dostal Tupý, který ještě přehazoval Víška, ale ten se stihl vrátit a lob vyrazil na roh.

Poslední desetiminutovka přinesla několik šancí na obou stranách. V 80. minutě rozehrával Vyšehrad přímý volný kop. Pechar vypustil jedovku, ale Poštulka bravurním zákrokem míč stáhl do své náruče. O dvě minuty později Vacek poslal krásný centr za obranu domácích. Kdyby Vaněk pustil, tak by skončil v síti, ale ve snaze vstřelit branku netrefil ideálně. O minutu později krásnou přihrávkou mezi našel Divecký Vacka, ale jeho střela placírkou orazítkovala pouze konstrukci.

Vyšehrad – Brozany 2:0 (2:0)

Branky: 21. Valášek, 23. Slezák, rozhodčí Kožár, ŽK 1:5, 80.
Brozany: Poštulka - Tupý, Vaněk, Pešula, Jakub Kühn - Hora (87. Rada), Corea, Kopecký, Vacek (84. Lédl) - Veleba (77. Goumbi), Divecký.

Petr Klimeš