Už v první minutě sklepl centr Vaňka na vápně Mašanský Brožíkovi, ten ale svou dělovku poslal vysoko nad. V 11. minutě o sobě dali vědět i Pražané. Dalekonosná střela Frohna ovšem patřila do kategorie propagačních.

O chvíli později se do dobré příležitosti dostal Vr. Brožík, když se nebojácně pustil mezi obránce. Ti ale celou situaci zvládli na jedničku, a tak jeho zblokovaná střela skončila mimo. Sedmnáctá minuta přinesla opět vzrušení v pokutovém území domácích. Na centr Vacka si naběhl Mašanský, který svůj hlavičkový pokus ideálně neusměrnil. Ve 27. minutě zahrozil Vyšehrad. Kolem Diveckého se do pokutového území prosmýkl Kavka, našel na hranici vápna Kočího, ale jeho střelu obránci Sokola dál nepustili.

Třicátá šestá minuta přinesla první vyloženou šanci Vyšehradu. Na centr z levé strany si naběhl Kohout, jehož hlavička byla zblokována a následná dorážka Kavky skončila v ochranné síti. O čtyři minuty později vyzkoušel pozornost domácího Víška Vacek. Jeho dalekonosnou střelu brankář před dobíhajícím Mašanským ukryl do náruče. O chvíli později se opět jiskřilo před brankou domácích. Vacek vybojoval míč, prostrčil ho na Kühna, jehož následnou střelu z úhlu Víšek jen reflexivně vyrazil na rohový kop.

V závěru poločasu se poprvé měnilo skóre. Pronikajícího Bošanského ve vápně nedovoleně zastavil Havránek. Z nařízeného pokutového kopu se Frohna nemýlil – 1:0.

V 61. minutě už to bylo o dvě branky. Ve skrumáži před Havránkem se nejlépe zorientoval Švejda, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. O sedm minut později se hosté opět dostali do přímého ohrožení vyšehradské branky. Gnahoui našel ve vápně Ví. Brožíka, který sice předskočil domácího brankáře, ale jeho mírná teč skončila mimo.

V 73. minutě se na hranici pokutového území znovu dobře uvolnil Gnahoui. Střela hostujícího borce magický obdelník nenašla. A tři minuty před koncem se brozanští fotbalisté chvíli radovali ze vstřelené branky. Po narážečce Vacek – Brožík – Gnahoui – Mašanský skončil míč v domácí síti. Branka ovšem nebyla uznána pro údajný ofsajd. Pak ještě naposledy zahrozili domácí. Slezák na hranici pokutového území prostrčil míč na osamoceného Kavku, jehož následnou střelu vytěsnil Havránek na roh.

Vyšehrad – Brozany 2:0

Branky: Frohna, Švejda, ŽK 0:3, poločas 1:0, r. Kotalík, 283.
Brozany: Havránek – Vaněk (24. Tupý), Pešula, Divecký, J. Kühn (62. Ví. Brožík) – Vacek, Kopecký, Ghanoui, Hora – Vr. Brožík (67. Havrda), Mašanský.