Litoměřice uspěly v Žatci, Lovosice doma s Neratovicemi – Byškovicemi a v Úvalech a Brozany vyhrály na penalty ve všech třech jarních domácích zápasech, když po Chomutovu a Libiši porazily i Neratovice. Tabulku tak vedou Brozany, které nasbíraly 45 bodů, druhé Lovosice mají bodů čtyřicet a o jediný bod méně mají na kontě Litoměřice. Motorlet a Neratovice už na první příčku ztrácejí deset bodů.

Brozany se v posledním střetnutí musely obejít i bez Vacka. „Z klasické sestavy nám vypadl Vacek, který se na tréninku srazil kolenem s Bittengelem, inkasoval klasického koňara a koleno nemohl pořádně ani ohnout. Museli jsme přesunout Bittengela na levou stranu obrany a pravého beka odkopal Franc. Dařilo se mu a podal velmi dobrý výkon," tvrdí kouč Brozan Přemysl Bičovský.

Jeho svěřenci přitom chtěli odčinit debakl na hřišti Motorletu, kde podlehli 0:5. „To je ve fotbale normální, že jednou za půl roku přijde vysoká porážka, ale my jsme na hřišti Motorletu inkasovali již v osmé minutě a do druhé inkasované branky po přestávce jsme byli lepším týmem. Měli jsme tři loženky, které jsme neproměnili. A to samé nyní proti Neratovicím. Do šancí se dokážeme dostat, ale ta koncovka," kroutí hlavou Bičovský, na jehož svěřence čeká v dalším kole utkání na hřišti Úval.

„Utkání se hraje již v sobotu dopoledne, což není moc vhodný termín, ale alespoň budou mít kluci volné velikonoční svátky. No a pokud jde o sestavu, mnoho se toho nezmění. Vrátit by se mohl pouze Vacek a čekáme na návrat Bendy," dodává brozanský kormidelník.

Za soupeři cestují i Lovosice a Litoměřice, když na druhý celek tabulky čeká Nové Strašecí a cílem Litoměřic bude hřiště Nového Boru.