Do jejich branky se překvapivě postavil Tesař, který byl hrdinou rozstřelu, když kryl dva pokusy soupeře. Čisté svědomí ale neměl při gólu na 2:2. Po rohovém kopu se za šestnáctkou opřel do míče Bulhar Manev, jehož střela před gólmanem skočila a skončila u pravé tyče.

„Viděl jsem, jak míč na mě letí a věděl, že skočí. Chtěl jsem ho pro jistotu vyrazit na roh, odrazil se ale výš, než jsem čekal," přiblížil závěrečnou akci utkání s tím, že chybu chtěl spoluhráčům odčinit při penaltách.

„Kluci si v nich počínali sebejistě," pochválil spoluhráče, kteří tentokrát k možnosti získat bod navíc přistoupili maximálně zodpovědně a proměnili všechny čtyři.

Skoro na stejném místě svatyně SK skončila standardka Fausta, po níž balon prošel do brány houštinou těl. „Byla dobře kopnutá. Asi jsme ale měli víc vyložených šancí a dva body jsme si zasloužili," poznamenal Tesař, jenž se o své nominaci dozvěděl až před utkáním.

Za Lovosice nastoupil ve středu zálohy exkladenský Antonín Holub, jenž se proti bývalému spoluhráči postavil v rozstřelu, před nímž mu Tesař poplival balon! Špílmachr Severočechů nezaváhal.

Kvůli zraněnému kolenu však tři týdny nehrál a neměl nastoupit ani v sobotu. „Kvůli tomu, že to bylo na Kladně, jsem to prostě skousl. Bylo to poprvé, co jsem tady hrál jako host," uvedl 28 letý Holub a dodal, že s bodem je spokojený. „Škoda, že jsme dostali druhou branku v době, kdy jsme byli lepší," litoval.
Kladno vyhrálo poločas díky standardce. Po rohu Krause se poprvé mezi střelce zapsal obránce Suchý, jehož koníček skončil v pravém horním růžku. Předtím ale Tesařovi pomohlo břevno při šajtli Maneva.

Podruhé dostal domácí celek do vedení střídající Vladimír Kolmistr. Na perfektní centr kapitána Tomáše Procházky se soustředil a hlavou nedal Markovi šanci. SK byl ve druhé půli maximálně produktivní, poněvadž to byla jeho jediná střela. V první ale soka přestřílel (8:5).

Hosté si v závěru vytvořili tlak také díky vyloučení Viktora Šmuclera, jenž před zraky pomezního loktem udeřil soupeře. Krátce potom měl SK kopat jasnou desítku za faul brankáře na Čížka.

„S ohledem na to, že jsme vyrovnali až v poslední minutě, tak ten jeden bod s kvalitním mančaftem musíme brát. Na druhou stranu nás ale mrzí, že když se nám podařilo srovnat na 1:1 a byli v tlaku, zbytečně jsme po ztrátě míče inkasovali. Naštěstí to kluci nevzdali a bojovali až do konce zápasu. Toho si cením," dodal lovosický asistent Karel Zuna.

Kladno - Lovosice 3:2pk

Branky: 28. Suchý, 70. Kolmistr – 60. Faust, 90. Manev, ŽK 6:3, ČK 82. Šmucler (Kl.), poločas 1:0, r. Kouba, 200.
Lovosice: Marek – Kolář, Obrtlík, Stejskal, Bubeníček – Novotný (70. Malec), Macháček (46. Svoboda), Šalda, Holub, Faust – Manev.