Pozdější vítězové si ve svém prvním duelu sk. B „smlsli" na výběru restaurace K. „Když nedostaneme deset, tak to bude ještě dobrý," varoval před duelem jeden z hráčů Káčka, které v minulých ročnících skončilo na prvním a druhém místě.

Obavy byly na místě. V týmu vítězů se totiž sešli fotbalisté, kteří aktuálně nastupují v divizi, KP i vyšších krajských soutěžích. Fiala tým nakonec vyhrál 11:1 a zahájil tak svou spanilou jízdu turnajem.

ULETĚLI. Předloni bral výběr Káčka tři kachny, v loňském roce dvě, ale letos si neodvezl ani jednu.

To ve druhé skupině to bylo vyrovnanější, ale do finále se nakonec probojovaly Přestavlky. I když pak nestačily, mohly se těšit z ceny pro druhého v pořadí – dvou kachen a soudku piva. Vítězové na tom byli o kachnu lépe a třetí Dušníky se musely spokojit se soudkem a jedním „opeřencem".

Nejlepším střelcem Faust Cupu byl vyhlášen Matěj Marič (Fiala tým), který mj. na jaře pomohl Brozanům k postupu do ČFL, nejlepším gólmanem byl vyhlášen František Šíbal z roudnického Káčka, který si „porotu" asi naklonil neortodoxním stylem i pokrývkou hlavy.

„Kluci z Fiala týmu vyhráli zaslouženě. Bylo vidět, že fotbal stále hrají a navíc na dobré úrovni. Celkově se to vydařilo, ale chceme turnaj i nadále ještě vylepšovat o drobné detaily," dodal jeden z pořadatelů Pavel „Páva" Novotný.

I PŘES VEDRO se bojovalo urputně.

Faust Cup 2015

Pořadí: 1. Fiala tým, 2. Přestavlky, 3. Dušníky, 4. Bad boy, 5. Anděl, 6. Káčko Roudnice, 7. Libochovice, 8. Kobra, 9. Dynamo, 10. Veřejná bezpečnost.

Výsledky sk. A: Přestavlky – Dušníky 3:2, Anděl 5:3, Libochovice 2:3, VB 3:2, Dušníky – Anděl 5:1, Libochovice 6:0, VB 7:2, Anděl – Libochovice 5:5, VB 4:2, Libochovice – VB 2:4. Skupina B: Fiala tým – Bad boy 4:2, Káčko 11:1, Kobra 17:1, Dynamo 12:1, Bad boy – Káčko 6:3, Kobra 9:1, Dynamo 6:3, Káčko – Kobra 5:2, Dynamo 9:2, Kobra – Dynamo 7:2.

Utkání o pořadí: Fiala tým – Přestavlky 7:1, Dušníky – Bad boy 4:3, Anděl – Káčko Roudnice 3:1, Libochovice – Kobra 7:2, Dynamo – VB 2:1.

NEJLEPŠÍM gólmanem byl vyhlášen František Šíbal z Káčka Roudnice. K triumfu mu dopomohla určitě i nezvyklá pokrývka hlavy.