„Důvodem byl jednoznačný nesouhlas s navrženou koncepcí sportovního vedení pod španělskou metodikou, kdy se nepodařilo najít odpovídající odezvu a podporu v řadách rodičů, jejichž děti v klubu působí, což bylo hlavní prioritou, dále pak trenérů a dalších členů klubu,“ uvedl v oficiálním prohlášení po zasedání výkonného výboru předseda SK Roudnice Václav Vohánka.

Podle něj vedení klubu vadila i samotná prezentace projektu, ať už v médiích, na sociálních sítích či v rámci osobního představení. Dalším problémem byly Mulačovy útoky na bývalé i současné členy vedení klubu.

SK Roudnice nad Labem ilustrační
Průšvih? Španělská cesta může kdysi třetiligovému klubu pohřbít i dospělý fotbal

„Současně s tím je třeba uvést, že není naším záměrem osočování představitelů FAČR, ať již na úrovni celorepublikové, krajské či okresní, neboť toto se neslučuje s idejemi klubu,“ doplnil Vohánka s odkazem na článek na klubovém webu, v němž Martin Mulač veřejně vyzval předsedu OFS Litoměřice Jana Novotného k rezignaci.

„Vedení musí klub řídit komplexně a více komunikovat s trenéry a vedoucími mužstev. Chceme předejít stavu, aby si někdo primárně řešil svoje soukromé zájmy a vytvářel uvnitř klubu klub vlastní. Nyní bude snahou klub stabilizovat především úspornými opatřeními, budou ale pokračovat i jednání se sponzory a partnery, kteří jsou nedílnou součástí pro další vývoj klubu,“ uzavřel vyjádření vedení SK Roudnice Václav Vohánka.