ŠTĚTÍ
Štětí i díky brankám Maláka a Slaničky porazilo v minulém kole Turnov, i když se muselo spolehnout na penaltový rozstřel. Do duelu proti druholigovému Ústí ale nepůjdou svěřenci Josefa Vinše v roli favorita. Fotbalisté ústecké Army budou mít totiž první příležitost ukázat, co natrénovali v přípravě. Dnes jim oficiálně startuje nová sezona, zároveň to pro ně bude generálka na úvodní duel nového ročníku Národní ligy, do které vstoupí za týden na půdě Frýdku-Místku.

„Už by měla jít na trávník sestava, se kterou vstoupíme do Národní ligy. Pohár bereme velice vážně, chceme postoupit co nejdále a zajistit si tak kvalitní konfrontaci s lepšími týmy. A třeba i prvoligovými," řekl Deníku již před časem trenér Army Jiří Skála.

Jeho svěřenci sehráli v přípravném období sedm přátelských zápasů, pět z nich vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. „Celkově jsem s přípravou spokojený," přiznal kouč. „Očekávám houževnatého soupeře, který bude bojovat do poslední minuty a nedá nám nic zadarmo. My bychom je měli přehrát fotbalovostí a vyhrát, protože nic jiného se od nás neočekává," řekl pro oficiální web Army záložník Jiří Kateřiňák.

LITOMĚŘICKO
Nováček ČFL – tým FK Litoměřicko se představí na hřišti šestého celku loňského ročníku divize. „Ještě nejsme sice úplně kompletní, některé posily se nám totiž ještě nepodařilo dotáhnout do konce, ale jedeme do Prahy s jednoznačným cílem uspět. Chceme do Litoměřic přitáhnout nějakého dalšího atraktivního soupeře," přiznává před duelem na Meteoru (hřiště Libeň) trenér Litoměřicka Karel Zuna.

BROZANY
Brozany přešly v předkole přes Chomutov (3:2). Trefili se Walter, Bubeníček a Pikl, který se rozhodl pomoci týmu v nouzi. Zda bude Benešov cílovou stanicí – to se ukáže dnes krátce před 19. hodinou (možná).