Domácí šli od úvodu za výhrou. V šesté minutě jim ještě nebylo přáno, když sudí přehlédl ruku gólmana Knoblocha mimo pokutové území, ale v o chvíli později už tým z Podřipska slavil první gól. Zleva odcentroval Križan, Brandejs vracel hlavou míč na vápno a do střely M. Kučery vložil šťastně nohu Ansuma. Počernický gólman neměl nárok 1:0. Na druhé straně si naběhl do ulice Červenka, kterého skluz Petráška nezastavil. Suk pak ale míč přes obranný val nepropasíroval a neuspěl ani Červenka s dorážkou.

Roudnický Kešner vzápětí zkoušel nachytat z 45 metrů gólmana soupeře, mířil těsně za břevno. Ve 21. minutě už se ale skóre opět měnilo. Přes Svátka a Ansumu se míč dostal na pravou stranu k Chalupovi, který ho centrem polostřelou poslal za záda Knoblocha 2:0.

A pro domácí mohlo být ještě veseleji. Petrášek ale po standardce hlavičkoval mimo a T. Kučera pálil po pěkné individuální akci jen do gólmana.

Nenudil se ani Pokorný, ten si pohlídal střelu Červenky mířící do šibenici a poté udržel čisté konto i po přízemní ráně stejného hráče.

Po změně stran hlavičkoval nad Ansuma a zdálo se, že si domácí bez větších problémů pohlídají body. Jenže přišla 69. minuta a hlava Opluštila 2:1.

Rozhodnutí přinesla až 85. minuta, kdy si centr Križana zpracoval Pavlíček, našel Hrdličku a ten netradičně pravačkou zasunul míč k pravé Knoblochově tyči.

Roudnický ofenzivní středopolař toho stihl za dvanáct minut docela dost, dostal žlutou kartu, za jeho poražení v přerušené hře byl vyloučen stoper Procházka a navíc skóroval.

Roudničtí tak zaslouženě zvítězili a s jedenácti body jsou aktuálně dvanáctí, což sice není pozice, na které se chtěli před sezonou pohybovat, ale zároveň jim chybí na absolutní čelo tabulky pouze šest bodů. Týmy Sparty B a Štěchovic, kde se svěřenci Pavla Janečka v neděli představí, nasbíraly v devíti zápasech jen o šest bodíků více.

SK Roudnice SK Horní Měcholupy 3:1• Branky: 7. Ansuma, 21. Chalupa, 85. Hrdlička - 69. Opluštil, ŽK 4:3, ČK 84. Procházka (H. P.), poločas 2:0, r. Benedikt, 170.
• Roudnice: Pokorný - Chalupa (55. Šimkovský), Petrášek, Kratochvíl, T. Kučera - Brandejs (67. Pavlíček), Kešner, M. Kučera, Križan - Svátek (78. Hrdlička), Ansuma (71. Tichý).
• Horní Měcholupy: Knobloch - Chlumecký, Markuzi, Procházka, Folwarczny - Červenka (68. Klír), Sobíšek (44. Vrabec), Opluštil, Zapalač - Mareš, Suk (71. Čech).