„Chtěli jsme v Milešově bodovat, ale nešlo to. Nebyla tam žádná šance, rozhodčí byl proti," zlobil se střekovský kouč Petr Čítek.

Jeho tým předvedl na hřišti favorita dobrý výkon. „Domácí si ale bohužel mohli dělat, co chtěli. Od první minuty hráli hodně tvrdě a dohrávali souboje skluzy. Rozhodčí ale nic neřešil," mrzelo Čítka.

Hráči Střekova se od začátku dostávali do šancí. „V páté. minutě trefil Rohlík z malého vápna brankáře, v desáté pálil Hurt těsně vedle a pak Vošahlík přestřelil. Poté jsme udělali minelu a gólman Dvořák zázračným zákrokem udržel nerozhodný stav," popisoval trenér Čítek průběh střetnutí. Když pak gólman Milešova chytil hlavičku Vošahlíka a vyrazil i střelu Urbíka k tyči, šlo se do kabin za stavu 0:0.

„Ve druhé půli nás domácí chtěli zatlačit, ale do žádných šancí jsme je nepouštěli. Pak ale bohužel Hanzl proběhl mezi čtyřmi hráči, skočil a rozhodčí k údivu všech odpískal penaltu, kterou domácí proměnili," vyprávěl Čítek.

Sporný moment však hosty nakopl k dalšímu tlaku. „Hurt prošel přes dva hráče, nabídl uličkou míč Vošahlíkovi a ten nedal brankáři šanci. Domácí znervózněli, ale v 68. minutě jim znovu pomohl sudí, když odpískal další spornou penaltu. To už nevydržel náš kapitán Tichý a zahodil pásku, za což dostal červenou kartu," popsal Čítek a dodal:

„Vrcholem všeho pak byla situace v 88. minutě, kdy jsme kopali přímý kop, ze zdi předčasně vyběhl protihráč a dostal za to žlutou kartu. Místo toho, abychom ho ale kopali znovu, tak rozhodčí ukázal jen na roh. Bylo to neuvěřitelné."

Vedoucí domácího týmu David Zázvorka tak černobíle duel neviděl. „Hosté inkasovali dva góly z penalt, tak se jim to nelíbilo. S tím by nebyl spokojený asi nikdo. Ale penalta je, když ji sudí pískne. To je známá pravda. Před první si došel Hanzl pro faul, před tou druhou se vysunul dopředu Chmelař, které hostující zadáci také zastavili nedovoleně. Střekov se představil jako velmi dobrý soupeř, který je zezadu dobře dirigovaný Tichým. Několikrát nás podržel v první půli Šírek. Zdálo se, že jsou kluci svázaní, chybělo nám víc zarputilosti, bojovnosti. Naštěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Ale byly to znovu nervy. Čekají nás ještě dva zápasy. Jsme hodně blízko postupu, snad už to zvládneme," dodal Zázvorka. 

Sokol Milešov - TJ Střekov 2:1

• Branky: Hanzl 2 (obě z pen.) – Vošahlík, ŽK 5:6, ČK Tichý (Střekov), poločas 0:0, r. Cébe, 120.
• Milešov: Šírek – Chmelař (90. Novák), Piňďák, Pa. Pazdera, Hajný – Hlaváček (87. Kouba), Hanzl, Petrik, Fiala – J. Brabenec, Pe. Pazdera (82. Rendl).