I. A třída

Tři zástupce má Litoměřicko v I. A třídě sk. A a toho, který bude mít letos pravděpodobně nejvyšší ambice, čeká hned v úvodu nejtěžší možná zkouška.

Sokol Milešov totiž v sobotu hostí Krupku (17), která v minulém ročníku mocně toužila po postupu a ani letos tomu není jinak. Domácí patří už několik sezon k nejlepším celkům soutěže a pohybovat se mezi špičkou chtějí i tentokrát.

„Chceme to Krupce co nejvíce znepříjemnit,“ přiznal šéf klubu Josef Brabenec.

Do Jílového zamíří nováček z Pokratic. Ten má zkušený tým a nechce se vracet s prázdnou. Až v neděli nastoupí proti Junioru Děčín České Kopisty.

Fotbalisté hostujícího celku měli v závěru jara problémy především s úzkým kádrem. Bude zajímavé sledovat, jak si celek pod vedením nového kouče Jiřího Paula v premiéře povede.

I. B třída

V A skupině reprezentuje region pouze celek Liběšic. Ten nedoznal přes letní pauzu výraznějších změn. Soutěž zahájí v sobotu na hřišti Chlumce (14.30).

Ve skupině B startuje letos sedm celků z Litoměřicka. A v domácím prostředí se v sobotu představí tři z nich. Jedním z favoritů soutěže by mohl být Straškov, ten v úvodu hostí nováčka FK Hostomice (17).

Podřipan Rovné přivítá Dubí a roudnická rezerva, která se po letech vrátila do I. B třídy, nastoupí proti Trnovanům. Domácí budou spoléhat na hráče ze širšího kádru A týmu a určitě nejsou v tomto duelu bez šancí na premiérový zisk tří bodů.

Fotbalisté Křešic nastoupí v Oseku, Libotenice zamíří do Obrnic, Hrobce do Lomu a až v neděli se Mšené–lázně představí na hřišti soušské rezervy.