Ve finále turnaje přehráli účastníka okresní soutěže z Litoměřicka, celek Žitenic 5:3, a počtvrté v řadě se radovali z celkového triumfu.

„Myslím, že se turnaj jako každý rok povedl, všichni se dobře bavili a zápasy během dne sledovala stovka diváků. Největší pozornost poutal polední zápas staré gardy s týmem FK Hnízdo," prozradil předseda pořádajícího oddílu David Řezáč.

ČTVEŘICE ÚČASTNÍKŮ

V rámci memoriálu se spolu střetly čtyři týmy, v semifinále změřila domácí Jiskra (1.A třída) síly se sousedním Valtířovem (Okresní přebor) a Žitenice se utkaly s dorostem Neštěmic. „Jejich A tým hrál pohárové utkání v Děčíně, takže za dorostence nastoupili asi jen tři hráči širšího kádru," řekl Řezáč.

Do finále turnaje se probojoval domácí celek a v souboji s Žitenicemi viděli diváci parádní přestřelku. „Žitenice staví nový tým, předělávají hřiště, mají nový elán. Co jsem slyšel, chtějí z Okresního přeboru postoupit výše," prozradil Řezáč, jehož tým zvítězil 5:3.

„Splnilo to účel, pro naše kluky to byly první zápasy v přípravě a tak jsme to i pojali. Zkoušeli jsme hráče na různých postech. Jsem rád, že jsme dávali branky. Po turnaji jsme ještě poseděli do půlnoci, byla to poslední šance. Teď už začne ta pravá příprava," prozradil předseda velkobřezenského oddílu.

Jeho tým bude hrát nadále v I. A třídě a rád by navázal na loňskou úspěšnou sezonu, ve které neměl záchranářské starosti. „Rádi bychom opět proháněli týmy z horní poloviny tabulky," dodal Řezáč.

Semifinále: Velké Březno - Valtířov 3:1, Neštěmice dorost - Žitenice 3:6.

O 3. místo: Neštěmice dorost - Valtířov 5:1 (2:0). Branky: Kolenatý 2, Buk, Hampl, Waisaitl Kokoška.

Finále: V. Březno - Žitenice 5:3 (4:0). Branky: Konrád 3, Gajdoš, Demčenko Starý 2, Jarosz.

Polední exhibice: SG V. Březno - FK Hnízdo 6:1. Branky: Řezáč 3, Mikšovský, Jiroušek, Hanuš Hanzl.