Nečekaná výhra udělala radost nejen kabině, fanouškům, ale i těm, kteří by byli rádi, aby se divize kopala na ASK i v příští sezoně.

„Věřil jsem tomu, že si kluci v Souši napraví reputaci a složí reparát za brankový velkovýprodej," nepochyboval o úspěchu týmu lovosický kouč. V zápětí zdůraznil: „Není přece dost dobře možné, abychom v koncovce propadli dvakrát po sobě."

Nicméně hned v úvodu střetnutí, v probíhající páté minutě, si exligista Brožík pohrál se zadáky Baníku, ale stejně jako proti Žateckým svou parádní individuální akci gólem nezakončil. Naštěstí zato trest nepřišel díky brankáři Markovi, který znovu prokázal, že zápas od zápasu roste v osobnost. Ztroskotal na něm nejen Štípek, ale i jeho spoluhráči, aby ho v 70. minutě pokořil pouze Grubiša, který srovnal skóre na 1:1.

„Víťa rovněž složil reparát z první půle, kdy hned v úvodu té druhé (50. minuta) nezaváhal. Radost nikdo z nás samozřejmě neměl, když Baník dvacet minut nato vyrovnával, ale štěstěna se k nám o sedm minut později neotočila zády. Víťa Brožík nás poslal přesnou hlavičkou po rohovém kopu do vedení, když před tím se znovu představil v tom nejlepším světle náš gólman.

Tentokrát vytlačil míč směřující do šibenice konečky prstů na roh. Přečkali jsme i další snažení domácích a k naší nemalé radosti jsme tak smazali manko z minulého týdne. Nezlobil bych se, kdybychom i tuto sobotu v derby proti Sokolu Brozany odvedli stejně dobrý výkon," konstatoval lovosický trenér.

Souš - Lovosice 1:2

Branky: 70. Grubiša - 50. a 77. Brožík, ŽK 1:1, poločas 0:0, r. Průcha, 150.
Lovosice: Marek - Šalda, Obrtlík, Stejskal, T. Hrdý (70. Kočina) - Krpeš (73. Lenert), Macháček, Beran, Faust - Brožík (86. L. Hrdý), Pavlíček (70. Espinosa).