Realita však byla vůči hostitelům více než krutá. Opakovala se totiž dva roky stará historie se stejným soupeřem a stejným výsledkem.

Běžela teprve sedmá minuta zápasu. Gólman Tvrdoň se snažil malou domů vyřešit odkopem. „Pokusil jsem se mu situaci zkomplikovat. Napadáním. Vyplatilo se. Tak kuriózní gól jsem ve své kariéře nedal. Otočil jsem se k Tvrdoňovi zády a on naštěstí pro nás trefil zadní část mého stehna," popsal vedení Úvalských univerzál Němeček, který fotbalové po osm let vyrůstal ve Slávii, aby donedávna oblékal dres třetiligových Kunic.

Ironií byl fakt, že do tohoto, jak se ukázalo z pohledu fotbalového osudu rozhodujícího okamžiku, měli Lovosičtí možnost hned dvakrát otevřít brankový účet. Někdejší gólmanská opora Synotu, posléze dvojka Bohemky 1905 brankář Marek ale byla proti. Směrem do černého postupně sice namířili Stejskal, Holub, Králík, v závěru zápasu dopředu se tlačící stoper Obrtlík, či střídající Kolář, Macháček, Svoboda, ale Marek se zaskočit nenechal.

„Hodně nám pomohla úvodní šťastná branka. Od té se odvíjel na naší straně defenzivní klídek, na druhé straně nepříjemný pocit pokusit se manko co nejrychleji smazat. Přestože hráči ASK předváděli asi o něco větší fotbalovou kvalitu, se zakončením si nepotykali," zůstával nad věcí trenér hostí Tomáš Staněk.

Byl navíc zjevně potěšen, že obrana  5 – 4 byla v podání jeho svěřenců natolik elastická, že v ní soupeř hledal marně volný chodníček směrem Marek.

„Zejména on odvedl kus solidní práce. Nejen tím, jak četl hru, dirigoval spoluhráče. Povolili jsme tak ASK kombinační hru jen před vápno a nikoliv případnou kombinaci z první do něj. Nezapomínali jsme ani na to, co jsme si stanovili v předzápasové přípravě, že každou vhodnou chvíli je třeba využít k brejkům. Povedl se ještě jeden po přestávce. Kadeřábek si navíc udělal dva protihráče a zakončil s chladnou hlavou svou příležitost. Tak, že by mu mohli závidět i mnozí prvoligoví borci. Škoda, že jsme nedotáhli do konce ještě naše další šance, ale objektivně vzato – tyto tři body mají pro nás opravdu cenu zlata."

Staňkův protějšek i přes  nepříjemné  k.o. rovněž zůstal nad věcí. „Věděli jsme, že nás nečeká procházka růžovou fotbalovou zahradou – tedy, že se hosté plně soustředí na obranu. To se bezezbytku naplnilo. Při nejlepší vůli a snaze jsme si s jejich betonem neporadili. A to, co prošlo za záda defenzivního valu, s tím si poradil úvalský gólman. Ten přitom uplatnil ledacos ze svých bohatých hráčských zkušeností. Mám-li být upřímný, naproti tomu všemu, co bylo řečeno, Úvaly vyhrály  zaslouženě," dodal jeden z domácích asistentů Karel Zuna.

Lovosice - Uvaly 0:2• Branky: 7. Němeček, 69. Kadeřábek, ŽK 2:1, poločas 0:1, r. Musil, 200.
• Lovosice: Tvrdoň – Šalda, Obrtlík, Zukič (46. Kolářík), Pícha – F. Novotný (67. Macháček), Stejskal, Holub, Faust – Králík, Hanich (46. Svoboda).

Mojmír Strachota