Dlužno ovšem podotknout, že se na tom podíleli oba gólmani. Domácí Sova a zejména pak hostující Vavrek.

Vavrek se nejen do přestávky, ale i po ní – hlavně v závěrečné dvacetiminutovce – předvedl čtyřmi zákroky, za něž by se nemusel stydět ani prvoligový brankář. „Takovou šanci, jakou mi zlikvidoval, bych měl díky svým zkušenostem proměňovat. Přestože jsem zamířil přesně k pravě tyči, on perfektně zakročil a já si v tom momentu uvědomil, že jsem měl vypálit do jeho protipohybu," kál se Jiří Krejcar. Na lovosického gólmana nevyzráli ani střídající Šťastný, či Walter a Štefančík.

Fotbalový hřebíček trefil na hlavičku prezident SK Luboš Holý. „Odehráli jsme i tento zápas stejně jako ty předešlé. Měli jsme herní převahu, vypracovali jsme si řadu gólových příležitostí. Naštěstí jsme je dnes alespoň dvakrát proměnili. Podaří-li se nám vylepšit koncovku, neměli bychom se stresovat. Myslím si, že jde i o kousek nezbytného štěstí, s nímž bychom si chtěli potykat." Pod názor šéfa klubu se podepsal trenér Zdeněk Andrlík: „Šance, které nedáváme, při vší úctě a respektu k lovosickému brankáři, se proměňovat musí."

Po utkání se Andrlíkův protějšek Antonín Marčaník nezlobil jen na hlavního sudího Štuka, ale i jeho asistenty (Benedikt, Šafránková)

„Mrzí mě, jakým způsobem zápas vedli. Poškodili nás několikrát. Po půl hodině neuznanou brankou, která padla z údajného ofsajdu, poté neudělením karty při úniku Marka Fausta, kdy byl zastaven až na vápně posledním obráncem a především momentem, který rozhodoval o tom, že jsme prohráli tím nejtěsnějším rozdílem. Náš obránce Hušek byl zraněn. Sudí však nepřerušil hru a co následovalo, to jsem již uvedl. To považuji za ránu fair play pod pás. Jinak jsme se prezentovali mnohem lepším výkonem, než před týdnem proti Úvalům a nezasloužili jsme si prohrát."


Český Brod - Lovosice 2:1

• Branky: 5. Müller, 64. Walter – 61. Dom. Valenta, ŽK 4:2, poločas 1:0, r. Štuk, 151
• Lovosice: Vavrek – Pavlata, Beran, Den. Valenta (72. Espinosa), Hušek – Trnka (72. Krpeš), Macháček, Hanich, Faust – Mujagič, Dom. Valenta.

Mojmír Strachota