„Škoda. Měl jsem obavy, aby se v případě technické střely nezastavil balon ve vodě. Než jsem vystřelil, míč mi lehce odskočil. Kdybych zvýšil na 3:0, dohrávali bychom zápas v pohodě," popsal důležitý moment Michal Obrtlík.

Jinak se do přestávky v podstatě hrálo jen na branku Baníku, který z pěti gólovek dvě neustál. Po čtvrthodině se prosadil Mujagič, ve 32. minutě pak Obrtlík. Další zmíněné možnosti vyřešili hosté se štěstím. Sami směrem dopředu pozlobili gólmana Marka pouze po rohovém kopu.

Po přestávce to mohlo být 3:0 a to po výše zmíněné akci Obrtlíka. Ono okřídlené, když nedáš tutovku, budeš za to pykat se naplnilo za tři minuty. Po rohovém kopu zaznamenal Petr Karel hlavou kontaktní gól. „Škoda, že jsme nevyužili toho, že domácí znervózněli. Směrem dopředu jsme kombinovali zbytečně komplikovaně místo toho, abychom koncovku řešili jednodušeji. K naší velké škodě. Takový už je fotbal," posteskl si trenér poražených Pavel Koutenský.

„Do přestávky nebylo co řešit. Zvýšit na 3:0, to by Baník určitě psychicky nepodpořilo. Mohli jsme si vylepšit skóre, ale důležité je, že body zůstaly doma a že za týden můžeme jít do regionálního derby proti Brozanům se vztyčenou hlavou," konstatoval trenér ASK Antonín Marčaník.

Lovosice - Souš 2:1• Branky:17. Mujagič, 32. Obrtlík - 58. Karel, ŽK 3:3, poločas 2:0, r. Vlček, 120.
• Lovosice: Marek - Šalda, Beran, Stejskal, Hrdý - Hanich (76. Trnka), Macháček, Švec, Faust - Obrtlík (88. Lenrt), Mujagič (90. Krpeš).

Mojmír Strachota