V I. B třídě sk. B byla tentokrát na programu tři okresní derby. Doma vyhrál Sokol Černiv a Lukavec, Roudnice ve šlágru remizovala s Českými Kopisty, ale získala další bod po penaltovém rozstřelu.

I. A TŘÍDA

Bohušovice si poradily s Mojžířem. Lépe přitom začali hosté, ve třetí minutě nastřelili břevno, ale domácí brzy převzali otěže utkání do svých rukou a ve 29. minutě udeřili díky Brůžovi. „Na domácí jsme vlétli jako uragán, a být to po deseti minutách 3:0 pro nás, nikdo by se nemohl divit. Bohužel jsme nic neproměnili, domácí jsme pustili do hry a sami jsme inkasovali. Poločas jsme pak horko těžko dobojovali, protože domácí byli při chuti a na naši obranu se valil útok za útokem,“ přiznal trenér Mojžíře Michal Kubec. Hosté se dočkali srovnání díky Vitáskovi, jemuž posadil na hlavu míč po přímém volném kopu Schmied. Přesto se nakonec radovaly Bohušovice, kterým vyšel brejk a nedorozumění Růžka z brankářem Kubcem využil Kyzlík.

Vedoucí Lovosice neměly se Střekovem, se kterým si vyměnily pořadatelství, problémy. Domácí rozhodli už v prvním poločase, ve kterém si vytvořili tříbrankový náskok. „Šance na bodový zisk vedla jedině přes bezchybný výkon, jenže my jsme bohužel chyb udělali příliš, což domácí zkušeně potrestali,“ poznamenal trenér Střekova Tomáš Friedl.

Především čtyři branky Lepiče rozhodly o vítězství Křešic na hřišti Libouchce. „Zápas se od začátku nevyvíjel dobře, bylo vidět, že se hráči trápí a nejde jim to,“ hodnotil úvodní půli, která skončila 1:2, trenér domácích Václav Strádal. „Doufali jsme, že nám branka do šatny pomůže. V kabině jsme si vzhledem ke druhé půli něco řekli, místo toho však hned po změně stran inkasujeme na 3:1,“ láteřil Václav Strádal. Libouchec dokázal reagovat až za stavu 1:4, Lepič však téměř okamžitě vrátil Křešicím pohodlný tříbrankový náskok, který snížil až v závěru Novák. „Prakticky celé utkání to bylo stejné. Chyba obrany a gól soupeře. Ten hrál trpělivě na brejky, my jsme tvořili hru, jenže soupeř nás trestal. Lepič řádil a táhl svůj tým,“ smekl před střelcem soupeře při hodnocení rozdílových faktorů šéf domácí lavičky.

Libochovice prohrávaly v Proboštově po poločase o dva góly, ale vstup do do druhé části jim vyšel. Nejprve ve 49. minutě snížil M. Hudik a o minutu později srovnal O. Hudik. Radost hostů netrvala dlouho, domácí si vzali vedení rychle zpět a pak přidali další dvě pojistky.

Lovosice - Střekov 4:0 (3:0). Branky: Espinosa 2, Lenrt, Klug. Lovosice: Marek – Záruba, Suchý, Kočina, Husar (76. Kovařík) – Zdvořák, Lenrt, Hušek, Baborák – Walter (70. Klug), Espinosa.

Bohušovice – Mojžíř 2:1 (1:0). Branky: Brůža, Kyzlík – Vitásek. Bohušovice: Šplíchal – Trnka (81. Valenta), Matějka, Martínek, Dráb – Dalešický (90. Chramosta), Fiala, Kyzlík, Brůža, Koblížek (56. Matějka) – Ortbauer.

Proboštov – Libochovice 5:2 (2:0). Branky|: Kalabza 2, Ferenc, Pešula, Korál – O. Hudik, M. Hudik (90. Hajný). Libochovice: Spodniak – Šenfeldr, Oliva, M. Hudik, Zůna – Novák, Oros, O. Hudik, Jelínek – Šturm, Krpeš (75. Srbecký).

Libouchec – Křešice 3:5 (1:2). Branky: Kodet, Hejna, Novák – Lepič 4, Bader. Křešice: Větvička – Tuháček (29. Kühn), L. Hrdý, T. Hrdý, Schoř, Lébl, Suchánek, Patka, Bader, Satran, Lepič.

I. B TŘÍDA

Ve šlágru kola mezi první Roudnicí a druhými Českými Kopisty branka v devadesáti minutách nepadla, i když větší šanci měli hosté. „S remízou jsme tentokrát spokojeni, navíc jsme přidali bod navíc po penaltách,“ dodal kouč Roudnice Jiří Šmidrkal. Jeho svěřenci vedou o čtyři body před Bezděkovem, na jehož hřišti se v pátek představí.

Výsledky: Černiv – Malé Žernoseky 3:1 (Bouška, Lubas, Šilhan – Spěváček), Roudnice – České Kopisty 1:0 np., Lukavec – Liběšice 2:0 (Kolář, Havlíček), Ohníč – Dušníky 1:3 (Zoubek – Štichhauer, Růžička, Rouša), Rovné – Kostomlaty p. Mil. 5:1 (Sedláček 2, Kratochvíl, Kotrba, Hendrich – Polák), Hrob – Bezděkov 0:4 (Yaremchuk 2, Čížek, vl.), Dubí – Duchcov 4:5 np (Ruda 2, Mucha, Pelc – Thank 2, Tesařík, Reichel).