„Podařilo se nám získat posily, o kterých jsem přesvědčený, že nám pomůžou v boji o čelo tabulky. Navíc jsme o všech hráčích získali informace, že jsou velmi dobří parťáci do kolektivu nejen po herní, ale i po lidské stránce, což nám potvrdila i příprava.

Michal Obrtlík z Roudnice je výborný hlavičkář, který pomůže při standardních situacích, navíc má velmi dobrou rozehrávku a umí vyvézt míč i dát dlouhý pas za obranu. Je to také typ hráče, který v dobrém slova smyslu neumí prohrávat a na hřišti nechá všechno.

Radek Bukač
z Roudnice je další hráč s prvoligovými zkušenostmi, od kterého si hodně slibujeme. Je na tom výborně technicky, umí podržet balon a je velmi dobrý při hře jeden na jednoho. Navíc mu nedělá problém zakončit oběma nohama. V pěti přípravných utkáních dal osm branek, navíc byla radost sledovat, jak se prosazoval proti obráncům třetiligových Ovčár. Měl ale smůlu v koncovce. Ze tří tutovek trefil břevno a dvakrát ho vychytal gólman.

Radim Šťástka z Neštěmic působil v Teplicích i v reprezentačních výběrech. Hráč, o kterého jsem hodně stál už dva roky. V kraji jeden z nejlépe technicky vybavených fotbalistů. Je to typ, na který se musí fandové těšit. Záložník Martin Macháček z Teplic pracuje na velké prostoru. Má i velmi kvalitní rozehrávku. Do týmu jsme se ho snažili přivést už před rokem a k tomu, že se ho podařilo získat, nám velmi pomohli funkcionáři Roudnice.

Jirka Brabenec z Milešova na podzim sázel v dresu Sokola jeden gól za druhým. Ze začátku přípravy se trošku herně trápil, ale poslední dvě utkání s Vilémovem a Ovčáry zahrál výborně a věříme, že v tom bude pokračovat i v mistrovských zápasech. Jakub Dolejška z Roudnice má měsíční tréninkové manko, ale už jeho poslední zápas za B tým proti Pokraticím ukázal, že by mohl být velmi platnou posilou. Miroslav Janů se vrací z hostování. Jedná se o univerzálního hráče s výbornou fyzickou kondicí, kterému nedělá problém zahrát na jakémkoliv postu v sestavě.“

S lovosickým dresem se několik hráčů také rozloučilo. Lukáš Trnka přestoupil do SK Hrobce, Roman Podrazil odešel na hostování do Neštěmic, Jan Kubaška do Krupky, Jaroslav Smolný do Křešic, Jaroslav Rainer přestoupil do Vraného a Jan Mikoláš odešel na hostování s opcí do Litoměřic.

Lovosičtí volili herně taktické testy se soupeři, kteří představovali fotbalovou kvalitu o jednu, dvě třídy výš. „V utkáních v Litoli, v Roudnici, ve Vilémově i v Ovčárech získali kluci proti velmi silné kvalitě soupeře potřebnou sebedůvěru. I naposledy v Ovčárech jsme nebyli horším týmem než soupeř, což přiznal i zkušený kolega Pavel Janeček. Mám hlavně radost, že jsme se dostali do množství gólových šancí.“

Výsledky z přípravných duelů naznačily, že tým má na to, aby hrál s každým soupeřem víc než vyrovnanou partii. „V to doufáme. Kluci odehráli všechna přípravná utkání s velkým nasazením. Nepochybuji, že jejich motivace v mistrácích bude ještě větší.“

Zdá se, že prezident klubu Větrovec nedělal velká ramena když tvrdil, že na jaře bude tým bojovat o postup do divize. „Vláďa je srdcem klubu. Fotbal miluje a obětuje mu hodně práce a času. Navíc dokáže hodnotit i střízlivýma očima. Chceme skončit v tabulce co nejvýš, ostatně jako všechna mužstva ze špice tabulky. A kdo říká že ne, tak lže.“

Lovosice se posílily i funkcionářsky. „Z Pokratic přišel sekretář Petr Nepraš a jsem velmi rád, že se mi podařilo získat maséra Mirka Zahrádku, který už chtěl u fotbalu končit. Je to člověk, kterého si velmi vážím. Jako masér je profesionál a navíc je výborný člověk a parťák,“ dodal trenér Marčaník .