„Byl to zápas na závěr soustředění, na hráčích byla znát únava. Přistoupili k tomu ale dobře a zaslouženě vyhráli," hodnotil vystoupení Army sportovní manažer Stanislav Pelc.

Kdo bude mít v utkání převahu, bylo jasno od úvodního hvizdu. Hráči druholigové Army se tlačili do zakončení, dlouho se ale nemohli prosadit díky skvělým zákrokům brankáře Tvrdoně. Až na konci první půle ho překonal Bulhar Maněv. Další dvě trefy přidali Ústečané po přestávce. Nejprve se trefil útočník Veverka a skóre zápasu uzavřel pět minut před koncem stoper Zukič.

„Další přípravný zápas odehrajeme v úterý, v Nehvizdech u Prahy změříme síly s Meteorem," prozradil Pelc a zároveň přiznal, že kádr Severočechů pomalu dostává definitivní podobu.

„V dobrém světle se zatím jeví Pávek, Mach a zahraniční hráči Maněv s Kučem. O tyto hráče mají trenéři zájem, ale ještě bude záležet na jednáních. Je to také otázka ekonomiky," vysvětlil Pelc. Podle jeho slov se na zápas s pražským Meteorem ke kádru připojí další dva hráči na zkoušku. „Z Mladé Boleslavi dorazí Vraštil a z Bosny jeden vysoký útočník," dodal manažer.

Divizní Lovosice se 20. července představí v předkole Poháru České pošty. Jejich soupeřem bude Krupka.

Ústí nad Labem - Lovosice 3:0

Branky: 45. Maněv, 52. Veverka, 85. Zukič, poločas 3:0.

Ústí: Zacharda (46. Novák) - Pavlata, Vaněk, Zukič, Šraga - Peterka (46. Pávek), Martykán (46. Jursa), Kuč (46. Novotný) - Maněv (67. Kuč), Smola (46. Králík), Leibl (46. Veverka).

Lovosice: Tvrdoň (46. Vavrek) - L. Hrdý (46. T. Hrdý), Obrtlík, Stejskal, Bubeníček - Macháček Malec, Šalda, Brožík, Faust - Krpeš.