Štěstěna ukázala svou přívětivější tvář už ve 40. vteřině zápasu hostům. Exligista Šmejkal gólovou příhrou vyzval Moravce k otevření skóre. „Taková přihrávka se musí zužitkovat," pochválil spoluhráče autor trefy do černého. Lovosičtí se sice snažili, zejména po přestávce, jednogólové manko smazat, ale jak se ukázalo po závěrečném hvizdu, šlo z jejich strany o marnost nad marnost.

Postupně přitom k srovnání kroku měli blízko Pavlíček, Hanich a Macháček. Gólman hostů však výkonem naznačil, že by rád udržel čisté konto až do konce. To se mu podařilo, i když hlavně po přestávce ustál další příležitosti Hanicha a Píchy (toho hned dvakrát). Navíc sudí Fojtík neposoudil faul na Macháčka na hranici malého vápna jako penaltový. Bylo zřejmé, že s přibývajícím časem bude ono 0:1 náporem na nervy mimo jiné i proto, že exligista Brožík nedostal ani centimetr volného prostoru. Co nelze opomenout, to byl pozorně bránící devítičlenný obranný val středočechů, kteří navíc chodili do brejků. Ani oni si však z velkými možnostmi navýšit skóre neporadili. Dlužno přiznat, že zazářil lovosický brankář Marek zejména v momentech, kdy stál z očí do očí hned dvakrát Walterovi. Po něm neuspěli ani Moravec a střídající Kozlíček.

„Po neúspěších doma jsem moc rád, že jsme v Lovosicích bodovali naplno. Stalo se tak díky zodpovědnosti a srdnatosti celého týmu. V tomto směru musím před kabinou smeknout. Nezlobil bych se, kdybychom stejně dobrý výkon podali i v derby proti Úvalům. Ještě jedna věc mě těší a to, že jsme neposkytli směrem dozadu útočníkům Lovosic dost volného prostoru k zakončení. Takoví Hanich, Pícha, které měl soupeř půjčené z Ústí, natož Brožík nejsou fotbaloví nýmandi," shrnul utkání českobrodský trenér Zdeněk Andrlík.

Jeho protějšek Antonín Marčaník byl smutný: „Ten gól přišel skutečně brzy a na dost dlouhou dobu hráče psychicky vykolejil. Po přestávce jsme si sice vytvořili tlak, dobré příležitosti k zakončení, ale naložili jsme s nimi hanebně. Naopak v závěru, když jsme hru otevřeli a hráli vabank, nás Českobrodští mohli potrestat. A pokud jde o zákrok na Macháčka, byla to jasná penalta, ale to nic nemění na faktu, že jsme měli proměnit některé šance."

Lovosice - Český Brod 0:1

Branky:1. Moravec, ŽK 4:3, poločas 0:1, r. Fojtík, 190.
Lovosice: Marek - Šalda, Beran, Stejskal, Hušek - Pavlíček (57. Bíro), Macháček, Pícha, Lenrt (46. Espinosa) - Hanich, Brožík.

Mojmír Strachota