Nic na tom nezměnil ani výrok někdejší opory Jirky Levého: „Ten první gól padl z metrového ofsajdu," tvrdil. „Udělal jsem si s chutí dva protihráče, prudce odcentroval a s přispěním jednoho z beků nebylo co řešit," radoval se ze svého úspěchu ofenzivní záložník Veverka.

Co je dobré úvodem připomenout? Náš odposlech taktických pokynů trenéra domácích Karla Zuny před výkopem: „Do osobních soubojů jdeme s nasazením a jakmile získáme balon, pokusíme se nacházet ty nejschůdnější cestičky směrem k litoměřické bráně."

Nicméně v dalších minutách se hrálo nahoru, dolů – bez vážnějších momentů před oběma brankami. K nejzajímavější situaci došlo po necelé půlhodince, kdy byl po táhlém centru Stožického zprava faulován Grunert, ale penalta se nekopala. Asistent totiž signalizoval postavení mimo hru.

„Nešlo v žádném případě o ofsajd. Měl jsem tu situaci jako na dlani. Jakub byl v okamžiku přihrávky za, ne před bránícím zadákem ASK," popsal situaci někdejší plejer Lovosic, kde nastartoval svou hráčskou kariéru směrem Sparta, Liberec, národní olympijský tým a posléze Mnichov 1860, Roman Týce.

Ještě k jedné zajímavosti došlo v závěru prvního dějství. To se penalta kopala na druhé straně, kdy Pechatý řešil únik Fausta faulem. Šraga měl dokonce hned dvě šance na zvýšení, ale ani jednou neuspěl. V prvním případě byla totiž proti pravá tyčka a při opakování se pro změnu vyznamenal Pechatý parádním zákrokem.

Po přestávce bylo zřejmé, že se hosté pokusí s nepříznivým stavem něco provést. Směrem dopředu se jim ale nedařilo. Pakliže bychom provedli výčet příležitostí vyčíslením, postačily by k tomu elementární počty. Po jedné z mála ran směr brána vyslal pumelici Hranička, ale Bubeníček stál v pravý čas na správném místě, aby stihl poslat míč do bezpečí.

Naopak na druhé straně se urodilo ještě třikrát. To jednu z dalších minel obrany FK stihl potrestat Holub zvýšením na 3:0. Potom po několika minutách pobytu na pažitu se trefil Svoboda – technickou střelou pod vybíhajícím Pechatým, když účet završil na 5:0 Veverka z další penalty.

„Jsem rád, že jsem pomohl k výhře dvěma góly, ale jde o dílo celého mančaftu a toho si vážím," zhodnotil velmi dobrý výkon Veverka.

„Šli jsme od první do poslední minuty za vítězstvím a nepochybuji, že to na našem výkonu bylo vidět. Jsem rád, že kluci měli zápas po celých 90 minut pod kontrolou," konstatoval spokojený trenér vítězů Karel Zuna.

„Co říct k tomu všemu, co už bylo naznačeno. Jeli jsme na derby s odhodláním uhrát co nejpříznivější výsledek. Musím však přiznat, že domácí dokázali trestat chyby naší obrany," postavil se čelem k porážce svých svěřenců trenér FK Štefan Knapík.

Lovosice - Litoměřice 5:0

●Branky: 7. a 90. Veverka, 5. Kočí, 70. Holub, 74. Svoboda, r. Váňa, ŽK 4:6. ČK 69. Tupý (Litoměřice), poločas 2:0, r. Váňa, 185.

●Lovosice: Marek – Stejskal (83 L. Hrdý), Obrtlík, Procházka, Šraga (65. Bubeníček) – Veverka, Holub (80. Trekoval), Schön, Kočí, Faust (87. T. Hrdý) – Svátek (67. Svoboda).

●Litoměřice: Pechatý – M. Novotný, Beran, Tupý, Dolejška (46. Seidl) – Marič, Rapavý (46. Pokorný), Grunert (62. Hranička), Stožický – Pavlíček (70. Krejza) – Flégl (57. Tichý).