Navíc měla obrana FK den otevřených dveří. Nabídla totiž do přestávky soupeři tři šance ke skórování, kterými Kadaňští nepohrdli.

„Trestuhodně jsme vzadu chybovali. Nikdo se nemohl divit, že jsme do půle prohrávali 1:3. Doufám jen, že se naši zadáci v druhé půli polepší a směrem dopředu se pokusíme srovnat krok," neztrácel optimismus sportovní manažer domácích Jaroslav Zlata.

Do vedení poslal hosty po dvacítce minut Uhlík. Naběhl si mezi stopery na centr Kilijána a trefil se hlavičkou přesně. Za šest minut na to bylo snažení domácích oceněno parádní trefou obránce Hály z 25 metrů do šibenice Turánkovy brány. Neuběhly ovšem ani čtyři minuty a Kadaňští šli znovu do vedení. To další nabídkou litoměřických stoperů nepohrdl opět Uhlík. Historie se opakovala v 36. minutě.

Střídající Djedovič si rád naběhl do uličky a i přes svých 18 jar zakončil akci jako zkušený mazák přehozením vybíhajícího Diveckého. Pakliže nedošlo ke snížení ze strany hostitelů v závěru prvního dějství, pak jen proto, že asistent Trégr odmával hned čtyři velmi sporné situace jako postavení mimo hru.

Svěřenci koučů Knapíka a Zuny zápas nezabalili. Krátce po přestávce odcentroval Hála a střídající Hýř hlavou vykřesal naději 2:3. Než se stačili plejeři Tatranu vzpamatovat, dostali další „facku". Z dálky vypálil Grunert, gólman jeho střelu pouze vyboxoval před sebe a Rapavý hlavičkoval angličanem přes pravou tyčku na 3:3.

Ještě bídněji pro Kadaňské mohlo být vzápětí. To Hýř opět ukázal jedovatost své pravačky. Nicméně levá tyčka byla proti, aby šel FK do vedení.

„Stane se. Pakliže kabina něčeho lituje, tak to byla dvouminutovka (62. až 64.), kdy postupně Hýř, po něm Tichý a vzápětí Grunert neproměnili tutovky. I v dalších minutách jsme se snažili strhnout výhru na svou stranu, ale pro tentokrát jsme si asi pomyslně odmítli podat ruku s fotbalovou štěstěnou. Přesto chceme hráče pochválit za úsilí dotáhnout zápas do vítězného konce," ohlédli se za duelem trenéři Knapík a Zuna.

Litoměřice - Kadaň 4:3 po pen.(1:3)

Branky: 26. Hála, 54. Hýř, 54. Rapavý 20. a 30. Uhlík, 36. Djedovič, ŽK 2:2, r. Šefčík, 160.

Litoměřice: Divecký - M. Novotný, Matějka (78. Hruška), Svoboda, Hála - Hranička (33. Hýř), Rapavý, Grunert, Rondoš (64. Tomášek) - Šikl (57. Tichý), J. Novotný.

Mojmír Strachota