Mírným favoritem byli domácí, kteří hned v první čtvrthodině naznačili, že by velmi neradi zbytečně ztratili byť jen bod. Jako první se dostal do slibné koncovky Suchý, ale místo toho, aby předložil z dobré parkety spoluhráčům možnost otevřít skóre, nechal vyniknout oba stopery. Vzápětí měl další možnost Suchý, po něm pálil z dvacítky Grunert. S jeho jedovkou ke své pravé tyči si poradil vyražením brankář Ondrka. Aby nebylo všeho málo, ke slovu se ještě dostal ve zmíněném čase Stožický, ale ani on neuspěl.

Domácí tento výprodej nerozhodil. Velkou šanci propásl Pavlíček, který hledal Stožického, nicméně za dvě minutky na to se přece jen ochozy radovaly. Ve 22. minutě po rohu Suchého a Grunertově hlavičce napříč celou bránou otevřel domácí středopolař účet střetnutí.

Hosté se však nechtěli s rolí předem poraženého smířit. Pokoušeli se oplácet stejnou mincí, ale ani jejich efektivita v zakončení nenadělala obraně FK v čele s brankářem Petrem Pechatým mimořádné starosti. Tím není řečeno, že by Litoměřičtí směrem k Ondrkovi přestali zlobit. Naopak. Vytvořili si opět dvě velké možnosti, ale s finální příhrou si zase nepotykali.

„Já si myslím, že naše převaha je jednoznačná. Chybí mi pouze víc kombinace z první, stejně jako finální řešení řady dobře rozehraných akcí. Na druhé straně je pro nás štěstím, že se Vilémovští prozatím neprezentují žádným extra výkonem," zhodnotil první dějství sportovní manažer hostitelů Jaroslav Zlata.

To, co se stalo v probíhající 47. minutě, neočekával snad ani ten největší skeptik z řady litoměřických barev. Po učebnicové kombinační akci se dostal k míči Kaňkovský, který má na svém kontě dostatek zkušeností, aby je využil ke srovnání na 1:1.

Po hodince hry se mohl zapsat do listiny úspěšných střelců Pavlíček. Obdobně jako jsme viděli na Letné úspěšné kanonýry ze Španělska se pokusil i on obstřelit Ondrku, ale ten znovu s předstihem přečetl jeho úmysl a technickou ránu zpacifikoval.

Když jeden podobnou příležitostí pohrdne, může na druhé straně přijít velmi nepříjemný trest. Popravdě řečeno, Kaňkovský se pak nepopadl za hlavu náhodou. Domácí zadáci ho totiž doslova vybídli k tomu, aby udělal pár rychlých kroků a stál z očí do očí proti Pechatému. Ten ale prokázal, že mu nejsou cizí ani házenkářské zákroky a stihl odkopnout pravačkou balon do bezpečí.

Za Kaňkovského výprodej se mohl pomstít střídající Krejza hlavou, ale ani on nepohnul ukazatelem skóre. A co na to muž posledních minut utkání Kaňkovský? „Toužil jsem složit opravu a mám pochopitelně obrovskou radost, že se mi to povedlo," konstatoval očividně spokojený autor své druhé trefy v zápase. Aby nebylo vší smůly pro hostitele málo, v 85. čapnul hrdina zápasu brankář hostí Maričovi pokutový kop.

„Co dodat k dobře rozehranému utkání. Hosté nás potrestali za výprodej šancí. A pokud nezužitkujeme ani penaltu, co k tomu všemu mám dodat?" povzdychl si trenér Štefan Knapík.

FK Litoměřice - SK STAP Trapec Vilémov 1:2

•Branky: 22. Grunert - 47. a 80. Kaňkovský, ŽK 1:4, poločas 1:0, r. Aubrecht, 290 diváků.
•Litoměřice: P. Pechatý - M. Novotný, Tupý, Svoboda, J. Dolejška - Suchý (74. Krejza), Marič, Beran (86. Hranička), Grunert Stožický - Pavlíček.