Když se už ve čtvrté minutě ujali díky zkušenostem Stožického a trefě Pavlíčka vedení, optimističtěji naladění příznivci nezapochybovali, že se konečně povede bodovat naplno. O necelé tři minutky později ovšem hosté potrestali chybu Jakuba Dolejšky srovnáním.

Co ještě zásadního dodat k úvodu? Především fakt, jak se dá skórovat, pakliže má jeden dostatek zkušeností a tzv. tutovku nezazdí. Starou Bicanovu moudrost, že se nemá v zakončení nic zbytečně uspěchat, litoměřický středopolař Pavlíček naplnil vrchovatě.

Ke zmíněné Dolejškově chybě se sluší dodat, že trefil protihráče do hlavy tak nešťastně, že se míč odrazil směrem k Pechatého svatyni.

Zatímco obráncovi spoluhráči v přesvědčení, že mohou přejít do brejku, upalovali na druhou stranu, na bránu Hanuse. Pro autora gólu se tak doslova otevřela dálnice a možnost, kterou nepromarnil.

Co vedle platonických pokusů navýšit skóre se ještě událo do přestávky? Druhá žlutá karta pro nešťastníka duelu Dolejšku. Musel se dvě minuty před tím uklidit pod sprchy. Baníku tak nabídl třičtvrtěhodinovou přesilovku. Nicméně to nejsympatičtější na hostiteli bylo, že na oslabení odpověděl tím nejpatřičnějším způsobem vrchovatou porcí obětavosti.

V 55. minutě poslal Stožický do české uličky Jakuba Novotného. Ten se předvedl v tom nejlepším světle dvěma zadákům Souše zahrál parádní houslové sólo. Zvedl hlavu, poslal balon na delší tyč, kde stál nikým nepokrytý autor přihrávky. Ten nic znovu neuspěchal a pálil na jistotu 2:1.

Po hodince hry se radost Litoměřických ještě víc umocnila přičiněním Pavlíčka. Udělal si rovněž obránce a z dobrých 25 metrů trefil pravou šibenici. Z tohoto šoku se soupeř vzpamatovával jen horko těžko.

Takovýto dvojnásobný direkt totiž nikoho nenabudí jen tak k odvetě. A pro hosty mohlo být podstatně hůře, potlesk na otevřené scéně si vysloužil znovu autor třetí banky, když stejně jako předtím Jakub Novotný zahrál housle nikomu jinému než exligovému stoperovi v dresu Baníku Petru Johanovi.

Následně uvolnil spoluhráče, ale k míči se dostal dříve soušský brankář stejně jako při další možnosti FK. Pokud by některého z čtenářů pojalo podezření, že Baník byl v koncovce skoro nulový, nepletl by se. Povedlo se mu sice v předposlední minutě snížit na 3:2, ale to bylo z jeho strany v sobotu vše.

Litoměřičtí hráči prokázali správného fotbalového ducha a po zásluze doma zvítězili. Potvrdili tak, že při výše zmíněných porážkách nebyli horším celkem, ale týmem smolařů.

„Jsme opravdu oba moc rádi, že se kluci skalním fanouškům odměnili tím nejpatřičnějším způsobem," shodli se trenéři FK Litoměřice Štefan Knapík s Pavlem Zunou.

Litoměřice - Souš 3:2

•Branky: 4. a 62. Pavlíček, 55. Stožický - 7. Wagner, 89. Horák, ŽK 4:4, ČK 43. J. Dolejška (Ltm.), 205 diváků.
•Litoměřice:
Pechatý M. Novotný, Seidl, Svoboda, J. Dolejška Suchý, Beran, Stožický, Pokorný (69. Rapavý) Pavlíček (87. Macháček) J. Novotný (83.Hála).

Mojmír Strachota