Ve středu se domácí fotbalisté pokusili potrápit prozatím vedoucí mužstvo turnaje, účastníka krajského přeboru celek Litoměřic. Litoměřice se zaslouženě dostaly do vedení brankou těsně před odchodem do kabin. V druhém poločase svou převahu zpečetily druhou přesnou trefou v sedmdesáté minutě a zvítězily 2:0.

„V zápase se projevilo to, že Litoměřice hrají o pár soutěží výše než my. Byly po celý zápas lepším týmem. Povětšinou jsme se jen bránili v osmi lidech, ale dokázali jsme si vytvořit i tři vyložené příležitosti, které jsme bohužel neproměnili,“ řekl po zápase Peter Červenka, vedoucí domácího týmu.

„Do zápasu jsme vstoupili z plné přípravy a bylo to vidět. Hodně se nyní zaměřujeme na nabírání fyzické kondice. Pondělní, úterní i předzápasový trénink byl hodně tvrdý, a tak našim hráčům trvalo dobrých dvacet minut, než se pořádně rozhýbali. V naší hře jsou ještě vidět velké rezervy, ale i přesto jsem zatím s hrou i výsledky poměrně spokojen. Zkoušíme nové hráče – Martina Farkaše, který k nám přišel na rozehrání po zranění z Teplic a našeho odchovance Tomáše Kocmana, který se k nám vrací také z Teplic. Na turnaji nám chybí Janda, který je na testech v Bohemians 1905 a Hurt, kterého zkouší Most,“ uvedl trenér Litoměřic Milan Chlouba.

V dalším zápase roztřílely Liběšice Pšovku 6:3. Celek z Mělnicka vedl již 3:1, ale liběšičtí fotbalisté v druhé půlce zápasu zcela ovládli hru a skóre jednoznačně otočili.

Ve třetím zápase si další účastník krajského přeboru tým Bezděkova poradil s mělnickým Lužcem a zvítězil 3:1. Lužec výrazně eliminovalo, že do Dobříně přijel pouze s jedenácti hráči a již v páté minutě se jim při akci bezděkovského Čížka zranil gólman.

Toho musel na zbytek zápasu, který se hrál v největším parnu, nahradit hráč z pole. Lužičtí bez možnosti střídání a s jedním chybějícím hráčem přesto dohráli statečně zápas.

Sobota: Pšovka – Dobříň 5:1, Lužec – Litoměřice 0:2, Liběšice – Bezděkov 4:3. Neděle: Dobříň – Lužec 1:0, Pšovka – Bezděkov 0:7, Litoměřice – Liběšice 2:1. Středa: Dobříň – Litoměřice 0:2. Čtvrtek: Liběšice – Pšovka 6:3, Bezděkov – Lužec 3:1.

Utkání čtvrtého a páteho kola Memoriálu Zdeňka Kubizňáka a Luboše Aberta na hřišti Chemičky Dobříň se odehrají v sobotu a neděli.

Sobota 18. 7.: Lužec – Pšovka (14), Bezděkov – Litoměřice (16), Dobříň – Liběšice (18). Neděle 19. 7.: Pšovka – Litoměřice (14), Lužec – Liběšice (16), Dobříň – Bezděkov (18).