Tedy mužstvo, které má postavenou hru na zkušenostech exligistů: Zelinky, Jamricha, Jarolíma. Sami přitom postrádali na jeden zápas distancovaného tvůrce hry Dolejšku, školu v Itálii reprezentujícího Hrušku a také dlouhodobě nemocného Smetanu.

Během úvodních sedmi minut se na obou stranách urodilo po šanci. Tu litoměřickou odvála do ztracena nerozhodnost. Tu na protější straně vychytal Divecký včasným vyběhnutím a házenkářským reflexem. Autor střely Jarolím jen uznale pokývl hlavou. V dalším pokračování snaha hostitelů dostat se kolmou přihrávkou za záda obrany narážela na spolehlivě fungující lounskou komunikaci.

Té neomylně velel Jamrich. I v momentech, kdy už docházelo k přečíslení tak jako v závěru půle. To se po přenesení hry zprava ocitnul před gólmanem hostí Hanusem nepokrytý Dufek. Hanus se vyznamenal vynulováním střeleckého úhlu.

Co ještě stálo do pauzy za pozornost? Kapitán Loun Vojtěch Trap si v 37. minutě neuvědomil, že vulgarita adresovaná komukoliv v blízkosti arbitra, to jsou nebezpečné hrátky s literou fotbalových pravidel. „Jsem blbec," nehledal pro své vyloučení malomyslné alibi.

Optimisté očekávali, že přesilovku svěřenci koučů Zlaty a Knapíka po přestávce zužitkují ve tři body. Nestalo se tak. Proto, že Lounští před svým velkým vápnem postavili osmičlenný val. Dostat se za něj nebylo vůbec snadné. Ani českou uličkou. Tu si pozorně hlídal včasným vybíháním Hanus.

O dělbě bodů se rozhodlo v rozpětí necelých tří minut. Do vedení se dostali hosté. Po faulu Svobody na Střelce. Penaltu proměnil Kalivoda s jistotou. Domácí odpověděli Šiklem. Prostřelil brankáře a nalil tak do žil spoluhráčům chuť v duchu: máme na to, aby body zůstaly doma. Nicméně Lounští dřeli nadále na doraz. Natahovali nejen čas trojnásobným střídáním. „Proti zkušeným zadákům jsme tentokrát nevymysleli nic, čím bychom je dostali do kolen," neskrýval své rozčarování trenér Jaroslav Zlata.


Litoměřice - Louny 1:1

•Branky:64. Šikl - 61. Kalivoda, ŽK 4:3, ČK 37. Trup (Louny), poločas 0:0, r. Beneš, 150.

•Litoměřice:Divecký - Dráb, Svoboda, Novák, Dufek - M. Novotný, Rapavý, Grunert, J. Novotný (75. Musil) - Šikl, Tichý.

Mojmír Strachota