Kdo zmeškal úvod, nestačil se divit. Napilno totiž měli gólmani obou týmů – domácí Petr Pechatý, který vzal hned dvakrát radost Výbornému, na druhé straně pak Lipš, když si přečetl úmysly útočníků FK a včas dvakrát vyběhl. Ve třetím případě neměl možnost na úspěšnou reprízu. Tichý totiž našel příhrou J. Novotného, který oslovil parádním centrem Pokorného. Ten ve svých devatenácti letech prokázal Filipa a otevřel skóre chytrou plackou do protipohybu Lipše. Kdo se předem radoval, že by skóre mohlo utěšeně narůstat ve prospěch hostitele, mýlil se.

„Hosté měli sice mírnou převahu, ale my jsme na druhé straně mohli skutečně přidat nějakou tu branku navrch," charakterizoval prvních 45 minut sportovní manažer domácích Jaroslav Zlata. Jeho slova nenaplnili dvakrát Tichý a po půl hodince zápasu i autor úvodní branky duelu Pokorný, když jeho střela minula o kousek levou tyčku chomutovské brány. K této šanci dlužno podotknout, že autora střely vyznal k eventuálnímu navýšení skóre milimetrově přesnou příhrou jeden z dalších litoměřických nejlepších hráčů Pavlíček.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Po hodince střetnutí s velkou chutí Petr Tichý toužil složit reparát za svůj výprodej do přestávky. Vychutnal si krátkou kličkou zprava obránce, dostal se až před Lipše. „Snažil jsem se najít alespoň nepatrnou skulinku, kterou bych ho překvapil."

Našel ji. Mazackým způsobem – ten, který gólmani nemají ani trochu rádi – lob. Ten se rovnal pojistce na 2:0 a do ochozů se nastěhoval přece jen o poznání větší klídek. Ten mohl být umocněn. To J. Novotný důsledným sledováním balonu se dostal zleva na dostřel brány.

„Pokusil jsem se trefit Lipšem opuštěnou bránu. Měl jsem lépe ale přečíst v té chvíli nabíhající spoluhráče a plackou je vyznat ke skórování," přiznal jeden z velmi dobrých plejerů utkání.

„O tom, že s jídlem roste chuť, na to byste se mohli zeptat právě autora druhé trefy duelu. Jako přes kopírák si vychutnal chomutovské zadáky i Lipše a s bicanovským nadhledem trefil neomylně na 3:0. Vzhledem k tomu, že se chomutovský brankář už nenechal pokořit a na druhé straně se při vší snaze nepovedlo vsítit alespoň čestný úspěch, radost v kabině domácích byla po závěrečném hvizdu větší. „Domnívám se, že právem. Proto, že kluci dnes odvedli velice dobrý výkon, a to jak dopředu, tak dozadu," neskrýval spokojenost, spontánní radost hlasatel, šéf vítězů v jedné osobě Radek Bania.

„Můžeme jen Radkova slova potvrdit. Naproti utkání s Rakovníkem mužstvo nic nepodcenilo a dlužno přiznat, že i přes porážku neodvedli hosté u nás špatný výkon. Tím spíš si zisku tří bodů považujeme," pochválil tým za dobře odvedenou práci kouč FK Štěfan Knapík s kolegou Pavlem Zunou.

Litoměřice - Chomutov 3:0

•Branky: 58. a 71. Tichý, 11. Pokorný, r. Šimeček, ŽK 1:5, ČK 69. Váňa (Ch.), poločas 1:0, 324 diváků.
•Litoměřice: Pechatý – M. Novotný, Beran, Svoboda, Hála – Pokorný (87. Suchý), Macháček (64. Seidl), Rapavý, J. Novotný (82. Horváth) – Pavlíček (78. Flégl) – Tichý (78. Krejza).

Mojmír Strachota