„Mužstvo jsem převzal po šestém kole, kdy mělo na svém kontě šest bodů. V těch dalších jedenácti jsme bilanci částečně napravili a uhráli v nich bodů patnáct. Tím jsme svou situaci trochu vylepšili, ale ne natolik, abychom si v otázce bytí a nebytí mohli myslet, že jsme za vodou.“

Je přitom jasné, že bilance mohla být lepší, kdyby…

Kdyby se kluci vyhnuli zbytečným porážkám jako doma s Vyšehradem, kdy vedli 3:1, a přesto nechali soupeře srovnat, a ten byl navíc i úspěšnější v penaltovém rozstřelu. Hned v následujícím kole v Benátkách jsme po pauze ztratili vedení 2:1 a prohráli 3:2.

Přes problémy s marody jste se zimní přípravou spokojen?

Proběhla podle našich představ. Osobně si však myslím, že je zbytečně dlouhá, což se pak negativně promítne, ať chcete nebo ne, do únavy a případných zranění.

Absolvovali jste hodně zápasů s výsledky, které vám něco napověděly?
Přípravných zápasů jsme odehráli dost a zejména ty s druholigovými celky nabídly po herně taktické stránce fotbalovou kvalitu – s Varnsdorfem (1:4), FK Ústí (0:2) či Vlašimí (1:4).

V závěru jste se utkali třeba i s divizním FK Neratovice / Byškovice, kdy jste nevyužili šance a podlehli 0:1.

To bylo velmi užitečné zrcadlo, které ukázalo, na čem musíme zapracovat.

Co ostatní přípravná utkání v Souši, pražským Motorletem, nebo lídrem divizní skupiny B se Slovanem Velvary?

Rovněž nabídla, stejně jako všechna ta ostatní, to, s čím je zapotřebí počítat – třeba s tvrdostí v osobních soubojích odehrávajících se až na hraně fair – play.

Připomeňte si, jak Litoměřicko vyřadilo z poháru Příbram

Jaro zahájíte s SK Zápy, tedy se soupeřem, kterého jste na podzim potrápili a podlehli mu až v nastaveném čase. Kabina touží po odvetě?

Lituji, že jsem ten zápas neviděl, a pouze vím, že SK má dobré zázemí i kádr posílený někdejšími prvoligisty. Uvidíme, v jakém složení se nyní představí, šance vidím tak padesát na padesát.

Jistě chcete, aby byla druhá část soutěže lepší.

Po odchodu Šlehofera do Rakouska jsme tým posílili hlavně ve středu zálohy. Na post stopera jsme získali zkušeného Maršálka s druholigovými zkušenostmi.

Po závěrečném kole byste byli spokojeni s jakým umístěním?

S ohledem na posily a zdravý optimismus v kabině věříme, že jarní odvety budou lepší. Už i kvůli našim věrným fanouškům. 

První jarní duel odehraje Litoměřicko v sobotu 10. března s SK Zápy od 16 hodin na UMT v Ústí nad Labem. 

Přípravná utkání: FK Litoměřicko – Varnsdorf 1:4 (branka: Dvořák), Štětí 3:0 (Surmaj 2, Dvořák), Slavia Praha U21 1:2 (Kacafírek), Ústí n. L. 0:2, Motorlet Praha 3:2 (Hanuš, Maršálek, Dvořák), Velvary 2:2 (Marchuk, Kacafírek), Souš 4:2 (Kacafírek, Šimkovský, Zdržálek, Hanuš), Č. Lípa 1:1 (Šimkovský), Vlašim 1:4 (Kacafírek), Neratovice / Byškovice 0:1, Houstoň 2:1 (Maršálek, Kacafírek).

Mojmír Strachota