Od prvních minut bylo v duelu ČFL mezi Litoměřickem a Vyšehradem patrné, jak moc domácí touží po nápravě reputace za týden starou porážku v Převýšově (4:0). Už ve čtvrté minutě se dostal do dobré střelecké příležitosti Šlehofer, pálil ale mimo. Hosté odpověděli dvakrát a to Kostorkem a Smolákem. Domácí gólman Pechatý si s jejich zakončením poradil. Skóre se měnilo po necelé čtvrthodince, když Ježdík nezvládl zpracování míče, k tomu se dostal hbitý Faust, utekl všem a tvrdě vypálil na Wintra. Ten stačil jeho střelu vyrazit jen na vzdálenější tyč, kde číhal Kolmistr – 1:0.

Do dalších příležitostí FK se dostali Faust, Vašut, Vobejda a Valenta, aby na druhé straně propásli šance ke srovnání skóre Smolák s Matysíkem.

Po přestávce se Vyšehradským povedlo trefit právě Matysíkem, který nemohl neproměnit přesnou gólovou přihrávku Volešáka. Radost svěřenců kouče Jaroslava Klímy netrvala dlouho. Po rohu Hanuše se ve vápně prosadil hlavičkou Vašut – 2:1. Po tomto zásahu domácí ožili a Winter se rozhodně nenudil, především s dělovkou Kolmistra z dobrých 25 metrů měl co dělat. Po více jak hodině hry však neměl šanci po kombinační akci zakončené Šimkovským. „S akcí celého mančaftu jsem nemohl naložit jinak, než nás poslat do uklidňujícího vedení," neskrýval radost ofenzivní zadák. Eventuální navýšení se přes několik dalších šancí nekonalo – hlavně přičiněním Wintra. V poslední minutě pak už jen zkorigoval stav Volešák.

„Díky za body, které mužstvo proti ještě vloni druholigovému soupeři vydřelo. Škoda, že jsme nezužitkovali jednu z mnoha dalších brankových příležitosti. A také mě mrzí, že v závěru naprosto zbytečně inkasujeme," uvedl trenér FK Michal Slabý.

„Klukům jsem v kabině nemohl říct nic jiného než to, že jsme si duel prohráli díky trestuhodným chybám sami. Příliš lehkovážně přicházíme o míče ve středu pole a kdo by toto nepotrestal, byl by sám proti sobě. Na tom nemění nic ani fakt, že jsme postrádali tři hráče základní sestavy. Litoměřicko však vyhrálo naprosto zaslouženě," nechal se po utkání slyšet trenér FC Jaroslav Klíma.

Litoměřicko - Vyšehrad 3:2

Branky: 14. Kolmistr, 54. Vašut, 62. Šimkovský - 50. Matysík, 90. Kostorek. Rozhodčí: Makovička - Průcha, Novotný. ŽK: Volešák (Vyšehrad). Diváci. 150.

Litoměřicko: Pechatý – Šimkovský, Hanzlík, Šlehofer, Hanuš – Štancl (76. Grunert), Vobejda (86. Černý), Valenta (72. Hýř) – Kolmistr, Vašut, Faust

Vyšehrad: Winter – Ježdík, Hendrych, Doležal (54. Madej), Macej - Matějka, Kostorek, Písačka, Volešák – Smolák (65. Safianyk), Matysík (50. Heřman). (str)