Program fotbalových klubů z nižších soutěží proložil krajský pohár. V něm však překvapivě proti papírově slabším týmům vypadlo Štětí, Lovosice i béčko Litoměřicka. Dál tak jdou pouze Bohušovice, které se staly právě katem litoměřického celku.

„Do Litoměřic v létě odešel jeden z našich hráčů, takže jsme měli o motivaci postaráno,“ liboval si trenér Bohušovic Jan Gaube. „Myslím, že to od nás byl dobrý zápas.“

Ilustrační foto.
Nulová koncovka znamenala pro tým Litoměřicka nula bodů

„Tohle je prostě ostuda,“ soptil naopak po porážce 0:5 sportovní manažer Litoměřicka Pavel Šimkovský. Jeho klub sice nastoupil s několika dorostenci z I. A třídy, přesto ale měla jít převaha celku, který hraje krajský přebor, znát. Místo toho ale vládli domácí, hrající o soutěž níž. „To, že jsme nastoupili s dorostem, nás neomlouvá,“ uznal sportovně. „I my jsme měli v sestavě jednoho dorostence a také dva hráče, hrající za starou gardu. V 70. minutě jsme navíc výrazně prostřídali, jinak jsme mohli vyhrát výraznějším rozdílem,“ zhodnotil převahu svého celku Gaube.

Výkonný ředitel FK Litoměřicko Pavel Šimkovský.Zdroj: archiv FK Litoměřicko„Takhle už to dál nejde, musíme z toho vyvodit důsledky,“ pronesl rázně Šimkovský, který stále hledá i ofenzivní posilu pro svůj celek. „Pracujeme na tom, ale tlačí nás čas. Mohu však potvrdit, že s některými kluby skutečně jednáme. Věřím, že minimálně jeden hráč nás posílí.“

Padly i Lovosice a Štětí

Stejný debakl schytaly překvapivě i Lovosice, které po zářivých výkonech v krajském přeboru nestačily na tým z I. B třídy, Dobkovice. „Zklamal mě přístup hráčů širšího kádru, kteří si mysleli, že si jedou jen tak zahrát. V poločase jsme prohrávali 2:0, z čehož už jsme se nedokázali vyhrabat,“ řekl trenér celku Roman Podrazil. Lovosice se sice po změně stran snažily, domácí ale přidali další tři branky. „Rozhodně bychom neměli takto prohrávat,“ dodal Podrazil.

Na Union Děčín, který hraje I. B třídu, překvapivě nestačilo Štětí, jako katastrofu to však v klubu neberou. „Výkon rozhodně dobrý nebyl, ale pohár není naší prioritou. Nastoupili jsme s hráči širšího kádru.“ hodnotil manažer Štětí Milan Plíšek.

Fotbalisté Litoměřicka na ústecké umělce.
Fotbalové Litoměřicko: Deka? Spíš zdravé naštvání!

Jeho celek přitom začal skvěle, po dvanácti minutách vedl 2:0, jenže domácí skóre ještě do poločasu otočili na 4:2. „Soupeř hrál nakopávané míče, těžil také z rychlých brejků. Těmi nás srazil do kolen,“ popsal Plíšek. Toho potěšil alespoň gól Beláka, který nastoupil po dlouhodobějším zranění poprvé v základní sestavě.

Po změně stran přidal pátý hřebíček do rakve Štětí Murdych a začalo se schylovat k senzaci. „Až za tohoto stavu jsme poslali do hry i většinu opor, skóre se nám ale dotáhnout nepodařilo,“ zalitoval na závěr hodnocení Plíšek. Hosté sice ještě dokázali dvěma brankami duel zdramatizovat, vyrovnat se jim nepovedlo.

Postupující Bohušovice si budou muset na svého soupeře v dalším kole ještě počkat, některé zápasy se totiž dohrávají až příští týden.