„Přesto i takový zisk je pro mužstvo povzbuzením,“ netajil radost šéf klubu Marek Mařík. „Nás naopak musí hodně bolet, když inkasujeme na 2:2 v nastaveném čase,“ přiznal kouč FK Jaroslav Veselý.

Vstup do utkání lépe vyšel hostiteli. V 10. minutě se dostal po rozehrání standardky k míči Husenský a trefil se bez chyby. Brankář soupeře neměl šanci úspěšně zakročit – 1:0. Inkasovaný gól hráče SK vyprovokoval k aktivitě. V rozpětí necelé desetiminutovky mohli obrátit stav skóre ve svůj prospěch. U všeho byl Tomáš Bulíř. Jeho příhry byly gólové, ale spoluhráči s nimi naložili macešky – konkrétněji Synek a dvakrát Boček. Ten první složil po půlhodince střetnutí částečně reparát, když po rohovém kopu trknul z hranice malého vápna neomylně. To ovšem pouze korigoval na 2:1, neboť po necelé půlhodince zápasu prokázal stejně jako Husenský kvalitu své kopací techniky Hanuš. Co je ještě nezbytné z pohledu laviček dodat – zákrok stopera Šustra, který stihl skluzem zabránit Synkovi skórovat. „Je to ironie osudu dostat se do dobrých příležitostí a vyprodat je bezezbytku,“ charakterizoval první půli v ochozech nepřehlédnutelný hokejový exligista Liberce, bratr Tomáše Michal Bulíř.

Diváci byli i po poločase svědky úporné bitvy o každý čtvereční metr solidně připraveného pažitu. Na hostech bylo vidět, jak moc touží vyrovnat a vynutit si minimálně penaltový rozstřel. Ani po hodině hry se však stav na ukazateli skóre nezměnil, přestože k tomu měli domácí jednu a hosté dvě možnosti. Svěřenci Ladislav Bobka se vyrovnání dočkali s přispěním brankáře Plachého, který inkasoval v nastaveném čase z dobrých 35 metrů.

„Domníváme se, že jsme nebyli v žádném případě horším týmem a prohrát bychom si nezasloužili,“ shodli se po závěrečném hvizdu předseda SK Marek Mařík s koučem, aby domácí asistent Miroslav Kratochvíl konstatoval: „Ztratit vyhrané střetnutí v nastavovaném čase bolí. Objektivně je však zapotřebí přiznat, že větší vůlí po vítězství měli Benátečtí.“

Litoměřicko - Benátky 2:3 np

Branky: 10. Husenský, 29. Hanuš – 36. Synek, 90. Mařík, ŽK 1:1, poločas 2:1, r. Cinkář, 200.

Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Šustr, Maršálek, Hanuš – Trýzna (77. Zbudil), Výborný (87. Frankl), Husenský, Dvořák – Surmaj, Kacafírek (51. Valenta).  

Mojmír Strachota