Arma si k dalšímu domácímu zápasu pozvala opět tým z nižší soutěže, tentokrát přijelo třetiligové Litoměřicko, které od zimy trénuje pod ambiciózním koučem Zdeňkem Haškem. Pro hosty šlo naopak o druhé utkání s celkem z vyšší soutěže.

Ústečtí začali s chutí, soupeře od úvodu přehrávali a už po dvaceti minutách hry vedli po brankách Valenty, který se trefil v ústeckém dresu poprvé, a Procházky 2:0. Ve zbytku první půle ale hosté vylepšili hru a další branky už se tak diváci nedočkali.

„Z kraje zápasu jsme zkusili jiné rozestavení, ve kterém nás ale domácí jasně přehrávali. Zhruba 15 minut bylo Ústí jasně lepším týmem, my jsme nechávali díry v obraně a nebyli jsme kompaktní. Pak jsme změnili rozestavení na naše obvyklé, které nyní trénujeme. Určitě se tím zlepšilo napadání a v určitých chvílích naše hra snesla i přísnější měřítko," hodnotil úvodní poločas trenér hostů Zdeněk Hašek.

Také po změně stran se první prosadili domácí, krátce po svém příchodu na hřiště se prosadil Krátký. Hostům se ale povedlo snížit zásluhou Štefka, který byl ještě nedávno na testech v Ústí. I přesto, že chvíli na to vrátil svému celku tříbrankový náskok Matějka, hosté v závěru znovu dokázali kontrovat díky brance Greše.

„Celé utkání máme pod kontrolou a při vší úctě k soupeři, takové utkání nesmí skončit dvěma inkasovanými brankami v závěru," varoval do budoucna kouč Ústí Aleš Křeček. „Nejsem ani spokojený, ani nespokojený. Neodehráli jsme tak povedené utkání, jako v Hradci Králové. Tam jsme hráli agresivněji, což nám dnes chybělo. V tom přesně se ukázal rozdíl mezi druhou a třetí ligou, soupeř byl agresivnější v pohybu, hned chtěli získat míč, moc se mi líbil jejich výkon,“ složil naopak Hašek kompliment ústeckému celku.

A jaký je další program jeho svěřenců? Litoměřicko vyrazí na soustředění, kde se chystá pilovat především herní věci. "V sobotu odjíždíme do Heřmanic, program začneme duelem s libereckou juniorkou. Vracíme se ve středu," uzavřel zkušený stratég.

Fotbal, zimní příprava 2019:
FK Ústí nad Labem - FK Litoměřicko 4:2 (2:0)
Branky: 9. Valenta, 19. Procházka, 47. Krátký, 69. Matějka - 65. Štefko, 88. Greš
Sestava FK Ústí nad Labem: Němec - Brak, Peterka, Pimpara, Prošek - Nágů, Valenta (46. Richter), 12. Miskovič (46. Krátký), Dvořák (46. Šimeček), Procházka (46. Bílek) - Matějka.
Sestava FK Litoměřicko: Lisa, Ipollito, Karvánek, Šimkovský, Chábera, Verner, Surmaj, Dolejší, Rubeš, Zajac, Štefko. Náhradníci: Ordelt, Greš, Dura, P. Valenta, Hůrka.