Aktivita a snaha jsou sice nezanedbatelné záležitosti, je však třeba mít i přesnější zakončení. V tomto směru byli pohotovější a hlavně efektivnější hosté. Litoměřicko si k radosti svých věrných se polepšilo v rozpětí devíti minut.

Jako první se pokusil po čtvrthodině brankáře Středočechů ohrozit Šlehofer. Netrefil balon podle svých představ, takže i gólman byl bez práce. To na druhé straně bylo po půlhodince hry zle. Z dobrých 40 metrů vypálil Novák, na jeho ránu si nemusel ani naběhnout Osvald. Stačilo mu totiž míč jen lehce líznout čelem, aby skončil v pravém dolním koutě litoměřické brány. Ve 39. min. to mohlo být pro hostitele ještě horší. To zadákům FK utekl Routek, z hranice velkého vápna odcentroval a v poloze ležícího střelce naštěstí pro Litoměřicko si svou první přesnou hlavičku nezopakoval Osvald. Jeho pokus šel těsně nad Plachého svatyni.

V poslední pětiminutovce první půle mohli domácí tento „výprodej“ soupeře potrestat. V prvním případě se vyznamenal Dědek, když u levé tyče zpacifikoval ránu Trýzny, aby si těsně před odchodem do kabin nepotykal s přesnějším nákopem Hanuš. Po pauze se dlouho nic zásadního nedělo. Až v 64. minutě znovu svým centrem už potřetí v řadě oslovil Osvalda Novák.

Kdekdo nezapochyboval, že hosté navýší skóre ve svůj prospěch na dvě branky. To, jaký reflex – ne poprvé – však předvedl Plachý, to se snad dá zestručnit slovy kouče vítězů Martina Mullera: „Chci za obětavý výkon pochválit celé mužstvo, jak se dokázalo poprat o co nejpříznivější výsledek. To, že nás v několika momentech podržel gólman Plachý, k tomu mohu pouze dodat, že to byl výkon jako zvon.“
Jeho protějšek Vladimír Sedláček popsal gólové situace se vším všudy: „Při vyrovnání dostal Hanuš dost prostoru k tomu tím, že náš zadák, který ho měl na starosti, stejně jako jeho spoluhráči, zaspal s odkopem. Při druhé brance se individuální chyba v defenzívě opakovala, takže po Jelínkově příhře nemohl Šustr už lépe hlavičkovat. Poslal nás tak domů s nulou.“

Litoměřicko – Dobrovice 2:1

Branky: 76. Hanuš, 85. Šustr – 34. Osvald, ŽK 1:2, r. Musil, poločas 0:1, 210.

Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Václavek, Šustr, Dvořák – Trýzna, Šlehofer, Grunert (46. Jelínek), Hanuš – Zdržálek (66. Blažek) – Surmaj (85. Brůžek).

Mojmír Strachota