Litoměřicko napravilo zaváhání s Čížovou v Písku

Písek - Výhoda domácího prostředí, výrazně lepší postavení v tabulce či papírově silnější sestava.

6.11.2017

FC Písek - FK Litoměřicko 0:1 (0:0)Foto: Deník / Petr Brůha

Takové byly trumfy, které držel v ruce domácí Písek před zápasem 13. kola České fotbalové ligy s Litoměřickem. Jihočeši si vypracovali velké šance ke skórování, ale míč do sítě nedostali. Hosté jednu příležitost využít dokázali a z Otavy vylovili tříbodové povzbuzení, kterým napravili předešlé zaváhání s Čížovou.

Z počátku se vše odehrávalo podle předzápasových předpokladů. Domácí hráči šli za rychlým vedením, které mohlo přijít již v 6. minutě. Antonín Presl našel přesným pasem volného Tomáše Froňka, jež svou pozici vyhodnotil jako střelecky zajímavou a po zemi vypálil na zadní tyč litoměřické branky. Jeho pokus byl až moc přesný a od tyče se míč odrazil zpět do hry.

Tomáš Froněk měl v dalších minutách ještě dvě zajímavé příležitosti, jenže radost mu v prvním případě zkazila hostující obrana a posléze gólman Jan Plachý.

Po půl hodině hry se ke slovu dostali také fotbalisté z Litoměřic. Nejprve nepřesně hlavičkoval ještě v loňské sezóně hráč Písku Lukáš Šlehofer a o několik minut později poslal nebezpečnou pobídku skrz malé vápno Dominik Zdržálek. Úvodní pětačtyřicetiminutovka mohla nabídnout několik branek, jenže střelci mlčeli a na ukazateli skóre svítilo 0:0.

Pohnul s ním až v 53. minutě hostující David Surmaj. Ten se dostal k dorážce přímého volného kopu, který těsně za šestnáctkou rozehrál Lukáš Šlehofer a Kamil Hajdušek vyrazil balón jen před sebe na Surmajovy kopačky. Byla to pro domácí kolektiv studená sprcha.

Svěřenci trenéra Ondřeje Prášila, který udělal v 58. minutě dvě změny v sestavě, však svůj cíl měnit nehodlali. Se závěrečným hvizdem se chtěli radovat z vítězství. Neměli problém dostat se do příležitostí, ale poslední krok ne a ne udělat. O vyrovnání se snažili Martin Held, Miroslav Slepička, Martin Voráček, Aleš hanzlík i další. Prostor mezi třemi tyčemi, který bránil Jan Plachý, byl však zakletý.

Žlutomodrým mohla pomoci i penalta po faulu na Martina Helda v 72. minutě, jenže píšťalka hlavního sudího Lukáše Matouška zůstala Němá. Písečtí i tak měli soupeře přestřílet. Když ani v nastaveném čase neuspěl z přímého volného kopu Aleš Hanzlík, stačila Litoměřicku na výhru jediná přesná trefa.

"V naší nazáviděníhodné situaci má každý bod cenu zlata. Věděli jsme, že budeme hrát proti mužstvu, které je hodně kvalitní, což také na hřišti dokázalo. Nicméně víme, že s každým se dá hrát, tak jsme se snažili alespoň jeden bod urvat. To, že se podařily tři, je bonus navíc," dodal trenér Litoměřicka Martin Müller. "Do utkání jsme vstoupili dobře. Nastřelili jsme tyčku Tomášem Froňkem a prvních patnáct minut jsme na hřišti působili velmi dominantně, ale chyběl tomu gól. Soupeř se postupem času dostal do svých příležitostí, ale dnešní prohra je především o tom, že my jsme nedokázali proměňovat šance, kterých bylo dostatek," poznamenal kouč Písku Ondřej Prášil.

FC Písek - FK Litoměřicko 0:1

Branka: 53. Surmaj, ŽK: Kočí, M. Held - Grunert, r. Matoušek - Hocek, Žáková, poločas 0:0, 191.

FC Písek: Hajdušek – Běloušek, Rendla, Avdić, Hanzlík – Milec (58. Kočí) – Froněk, J. Held, Presl (58. Voráček) – M. Held (72. Hrachovec), Slepička (89. Řezáč).

FK Litoměřicko: Plachý - Zdržálek (78. Batryn), Václavek, Grunert, Šimkovský, Hanuš (85. Brůžek), Trýzna, Surmaj (64. Valenta), Šlehofer, Štancl, Dvořák (82. Jelínek).

Naši prvňáci: Už ve středu představíme školáky ze ZŠ Karla Jeřábka v Roudnici

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

V Litoměřicích otevřeli bezbariérovou kancelář nejen pro handicapované

Litoměřice - Radnice v Litoměřicích učinila další krok vedoucí ke zvýšení bezbariérovosti.

Stadion vybojoval tři body v Benátkách

Benátky nad Jizerou - Hokejisté Stadionu Litoměřice vrátili Benátkám domácí porážku a z ledu soupeře si odvezli tři body. Stačily jim k tomu dva přesné zásahy.

Ústí nad Labem - Netradiční debatu s prezidentskými kandidáty uspořádal v pondělí Deník. Šestice uchazečů o Pražský hrad diskutovala ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem a zpět.