„Vyřadili jsme Příbram i Ostravu, mají dvě stě krát vyšší rozpočet a přesto z nás strach. Doufám, že za nás budou moci nastoupit slávističtí junioři. Těch se snad nebojí. Pokud ano, tak je asi něco špatně," řekl předseda třetiligového klubu Radek Bania.

„Ještě to zvážíme," reagoval slávistický generální sekretář Jiří Vrba.

Telefonická debata s představiteli Slavie, kteří sami bezprostředně po losu říkali, že je nesmysl hrát před prázdným stadionem, byla včera krátká. „Dá se říci, že bez debat. Vědí, že se mohou z této soutěže dostat do evropských pohárů a nic nechtějí podcenit. Je nám to líto, podle starého modelu by se automaticky hrálo u nás. S naším postupem do této fáze ale nikdo na asociaci nepočítal."

Klub pořádá zdarma autobusový zájezd pro mládež a trenéry, placený také pro fanoušky. „Zájem našich odchovanců je velký, hlásí se v podstatě nepřetržitě. Pro fanoušky chystáme autobus. Za cestu i se vstupenkou dají dvě stovky, nechceme od nich nic víc než skutečné náklady," uvedl litoměřický šéf s tím, že zájemci se mohou hlásit na mailu fans@fklitomericko.cz.

Naposledy hrály Litoměřice se Slavií Praha v roce 1986, prohrály 1:3 a jedinou branku domácích dal právě současný předseda klubu Bania. Tentokrát se bude hrát na největším a nejmodernějším českém stadionu v Edenu s kapacitou 20 617 diváků.

Ještě před pohárovým svátkem čeká litoměřickou partu sobotní výjezd do Písku. „Teď vyhráli v Benátkách, ale my chceme uspět a dostat se do dobré pohody. Víme, kdo bude v osmifinále poháru favorit, ale přesto se pokusíme překvapit. I když je nám jasné, že Slavia nastoupí v plné síle," dodal Bania.

V dresu Litoměřicka nastupuje aktuálně dvojice slávistů, kteří jsou na severu Čech na hostování. Záložník Ondřej Kocourek, jenž byl v loňském roce kapitánem juniorského týmu, a Viktor Šimeček, který v minulosti vyhrál cenu pro nejlepšího hráče Juniorské ligy. V dresu hostů může do utkání zasáhnout za hráče se slávistickou minulostí i odchovanec Jakub Šimkovský nebo brankář Jiří Měsíček.