Už v úvodu prokázal Marek Faust, že není nějakým tím ofsajd systémem, natož kovbojským lasem polapitelný. Utekl zadákům, ale Blažek si s jeho ranou poradil a vyrazil ji na roh. Stejně tak se vyznamenal vzápětí při snaze Vašuta zapsat se do kolonky úspěšných střelců. Jihočeši přitom bránili nezřídka v deseti. Přesto se nechtěli prezentovat jen jako předem odevzdaný tým a čekali na svou šanci – nějaký ten brejk. Ty jim nabídl hostitel velkoryse - do poločasu dva. Kostka z dobré parkety na velké vápně namířil nějaký ten metr vedle, aby únik Peterky a jeho střílený centr stihl na hranici malého vápna poslat skluzem do bezpečí Štancl. To byl zákrok za zlomek sekundy dvanáct, protože jediný fluktuant hostí z druholigového kádru FC MAS Petr Javorek už měl připravenou placku poslat míč do sítě.

Co následovalo potom, tedy v závěrečné čtvrthodině prvního dějství – tomu se říká hra na jednu bránu. Litoměřicku postačily pouhé dvě minutky k tomu, aby dalo soupeři na vědomí, že nevyloupilo štěchovický poklad shodou nějakých příznivých okolností, ale právem. Blažek se musel ohýbat pro míč za svými zády po trefách Suchého a přímáku na zadní tyč, u které se postaral stejně jako u první branky příhrou Šlehofer – v tomto případě Hanzlíkovi 2:0.

Po přestávce nenechali domácí více než 200 stovky věrných dlouho čekat na pojistku. Tu přidal z dvacítky metrů povedenou ranou do šibenice Kalaš. Přes další úsilí se nepovedlo upravit FK „trojku" na vyšší brankový rozdíl: „Určitě jsme spokojeni za solidní výsledek i a hlavně plný předpokládaný tříbodový zisk. Přestože náš herní projev nebyl podle našich představ, mužstvo se začíná po všech stránkách zvedat a hlavně si více věřit. Nezlobil bych se, kdyby to, co jsem uvedl, potvrdili kluci v příštím utkání v Převýšově," složil svým svěřencům poklonu kouč Michal Slabý.

Jeho protějšek Miroslav Čížek, svého času středopolař Č. Budějovic a pražské Slávie, své mladé i čtyři zkušenější borce pochválil: „Domnívám se, že jsme mohli dosáhnout příznivějšího výsledku. To bychom ovšem museli dobře rozehrané brejkové situace dotáhnout do gólové koncovky, což se nepovedlo. Zlom přišel v rozpětí dvou minut v závěru první půle, kdy Litoměřicko dokázalo potrestat naše chyby v obraně. Myslím si, že jsme mohli uhrát lepší výsledek."

 Kdo ještě zasluhuje pochvalu ze strany FK – středopolař Lukáš Šlehofer: „Není důležité, kdo na goly nahrává, ale jak s nimi v koncovce naložíme. Po poločase jsme rychle navýšili stav, ale s dalšími možnostmi upravit si pasivní skóre jsme nenaložili nejefektivněji. Jestliže něčeho celá kabina lituje, potom toho, že jsme další brankové příležitosti nezužitkovali."

Litoměřicko – Táborsko B 3:1

Branky: 37. Suchý, 39. Hanzlík, 52. Kalaš – 75. Kostka, žk 0:2, 230 diváků, poločas 2:0.

Litoměřicko: Pechatý – Šimkovský, Suchý (88. Černý). Hanzlík, Hanuš – Kolmistr (83. Vobejda), Šlehofer, Štancl, Faust – Kalaš, Vašut.

Mojmír Strachota