Do přestávky, kdy měli hosté podporu větru v zádech, se tak trochu opakoval děj 16. kola s Modrou. V tom si až po pauze výhrou 4:0 napravili svěřenci koučů Knapíka a Zuny reputaci za nepříliš povedenou první půlku.

I proti Hornojiřetínským jako by si Litoměřičtí chtěli připomenout „historii" starou 14 dnů. Marně totiž hledali klíč na otevření obranného valu 5 – 4 svého soupeře. Pakliže se přece jen někomu podařilo vyzrát, dobrou příležitost spálil. Zdálo se, že po prvních 45 minutách nula od nuly pojde. Tím spíš, když i hosté, jmenovitě dvakrát Flennr, nenamířili přesně. Abychom nebyli nespravedliví, pak ze strany hostitelů trefil Rondoš břevno, dvakrát se pokoušel zaskočit obránce i Tichý. Nicméně gólman Aschenbrenner prokázal své kvality.

Kapituloval pouze jednou po akci Dolejšky. Ten našel recept na hornojiřetínský beton. Tím, že se neukvapil eventuální peckou do plných. Naopak vyháčkoval tři protihráče, poslal míč na volného Hálu. Ten si jej zpracoval do běhu, poslal střílený centr do ohně. V tom se nejlépe zorientoval Rondoš. Poslal jinak pozorné zadáky v čele s brankářem do kolen a bylo dočasně vymalováno (1:0).

Po poločase mohlo být veseleji. Do velké příležitosti se dostal Dolejška. Skóre se však nezměnilo. Výše zmíněná historie s Modrou se neopakovala. Mimo jiné proto, že hřiště museli opustit na straně FK tvůrce hry středopolař Grunert (natažený sval) a současně s ním útočník Tichý (tříslo).

Do herního projevu hostitelů se s každou další minutou vkrádala opatrnost – v duchu neztratit alespoň ten chudý jednobrankový náskok. Snaha zaskočit hosty brejky se dařila, nicméně finální příhra nikoliv. Naopak na druhé straně se několikrát musel mít na pozoru brankář Divecký. Přes veškerou zkušenost ale ani při nejlepší vůli nezabránil střídajícímu Čermákovi poslat utkání do penaltového rozstřelu. V tom se nakonec přece jen radoval Litoměřičtí – přičiněním přesné trefy Dolejšky.

„Ztratili jsme bod především proto, že jsme nedokázali proměnit některé z dobrých příležitostí. Je to velká škoda," poznamenal předseda FK Radek Bania.

Litoměřice - Horní Jiřetín 2:1pk

Branky: 40. Rondoš – 83. Čermák, ŽK 1:3, poločas 1:0, r. Ipser, 210.
Litoměřice: Divecký – Čámský, M. Novotný, Svoboda, Smetana – Hruška (72. Císař), Grunert (62. Rapavý), Dolejška, Hála – Tichý (62. F. Novotný), Rondoš (66. Hranička).

Mojmír Strachota