Louny si k prověrce pozvaly FK Litoměřice, což je silný účastník divize. Letos ve své skupině skončil třetí. A Litoměřičtí splnili roli favorita, když lounského nováčka zdolali 3:1.

Start do utkání měli domácí poněkud pomalejší, a toho dokázali hosté využít už v 11. minutě. Po zbytečně snadné ztrátě míče v přechodové fázi hosté podnikli rychlý protiútok a ujali se vedení – 0:1.

Podobná situace se opakovala jen o dvě minuty později a bylo to už 0:2 pro Litoměřice. Domácí hráči se celý první poločas hledali a hosté hrozili nebezpečnými kontry. V závěru poločasu ještě brankář Jakub Pokorný stačil zlikvidovat velkou šanci.

Úvod do druhé půle vyšel opět lépe hostům, když hned v první minutě našel dlouhý centr z pravé strany přesně hlavu litoměřického útočníka a ten zvýšil – 0:3. Poté hosté mírně zvolnili a konečně se začali prosazovat domácí. Exner v 57. běžel sám na brankáře, ale trestuhodně promarnil. O minutu později zase unikl Němec, ale koncovku nezvládl. V 67. se mohl uvést nový hráč Malec, ale znovu netrefil přesně. V 68. Trup kopal rohový kop, na který si naskočil Říha, a díky němu Lounští konečně vstřelili gól – 1:3.

V 73. pak pálil nebezpečně Trup z hranice pokutového území, ale Pechatý stačil vyrazit na roh. Poslední možnost vstřelit branku měl Němec, ale sólo zakončil ranou nad branku.

„Trochu jsem dnes očekával, že to nebude ideální v kombinaci ani v pohybu. Tým si musí herně ještě sednout. Sešli jsme se dnes poprvé a bylo to hlavně v první půli hodně znát. Nedařila se nám přechodová fáze, nešlo napadání, chyběla rychlost a pohyb bez míče. Teprve začínáme, takže z výkonu a výsledku nedělám žádnou tragédii," hodnotil domácí trenér Pavel Schettl.

Louny - Litoměřice 1:3

•Branky: Říha – J. Novotný 2, Tichý, poločas 0:2.
•Litoměřice: Pechatý – Matějka, Beran, Svoboda, Dolejška – M. Horváth, Rapavý, Stožický, Pavlíček, J. Novotný – Tichý (J. Horváth, Kyzlík, Flégl).